Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Bądźmy ostrożni na drodze

2018-02-26 10:05:15 (ost. akt: 2018-02-26 10:09:48)

Autor zdjęcia: Fot. materiały KPP LW

Apelujemy o zachowanie zwiększonej czujności oraz o rozsądek za kierownicą – trudne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Od piątku na drogach powiatu lidzbarskiego trwa policyjna akcja „Młodość-Brawura-Prędkość”. Działania są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez młodych kierowców dozwolonej prędkości.

Powody zdarzeń drogowych są różne. Trudne warunki na drogach, śliska nawierzchnia i ograniczona widoczność - to tylko część z nich. Niestety często niebezpieczne zdarzenia drogowe powodują sami kierujący lub piesi, którzy z powodu pośpiechu, nieuwagi lub braku zdrowego rozsądku stwarzają zagrożenie na drodze.

Od piątku przez cały weekend na drogi powiatu lidzbarskiego wyjedzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Funkcjonariuszy drogówki wspomagają policjanci Oddziałów Prewencji KWP w Olsztynie. Razem będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości w ramach akcji „„Młodość-Brawura-Prędkość”. Od lat statystyki zdarzeń drogowych dowodzą, że jednymi z najbardziej niebezpiecznych kierowców w ruchu drogowym są kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lat. Kierowcy w przedstawionym przedziale, to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami. Brawura, skłonność do ryzyka połączone często z niedojrzałością emocjonalną prowadzą do większej ilości zdarzeń drogowym z ich udziałem.

Przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami na drogach naszego kraju są szczególnie niebezpieczną i niestety nagminną formą nagannych zachowań kierowców. Większość kierowców nie kojarzy faktu, że przekroczenie limitu prędkości powoduje natychmiastowy wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Taka sytuacja staje się szczególnie niebezpieczna w ruchu miejskim, na drogach gdzie występuje duże natężenie ruchu pojazdów, na odcinkach dróg, gdzie w celu poprawy bezpieczeństwa wprowadzono administracyjne ograniczenie prędkości znakami drogowymi.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości co roku jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, a w wypadkach z tej przyczyny ginie największa liczba osób.

W województwie warmińsko-mazurskim, kierowcy w tym przedziale wiekowym w roku 2016 spowodowali 311 wypadków drogowych, w których zginęło 38 osób, w 2017 – 276, w których zginęło 21 osób, a w 2018 spowodowali już 14 wypadków

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages