Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Lidzbarscy policjanci podsumowali działania „Prędkość”

2018-02-22 13:46:33 (ost. akt: 2018-02-22 13:52:45)

Autor zdjęcia: KPP LW

Policjanci lidzbarskiej drogówki podsumowali wojewódzkie działania „Prędkość”. Policyjna akcja ukierunkowana były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości.

Na drogach powiatu lidzbarskiego ujawniono 11 przypadków popełnionych wykroczeń.

Jeden z kierujących samochodem jechał z prędkością 100 km/h pomimo ograniczenia do 50 km/h. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Akcja lidzbarskiej policji rozpoczęła się o 6.00 i trwała do godziny 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości oraz urządzenia do pomiaru do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Policjanci łącznie odnotowali 11 wykroczeń drogowych, w tym 8 przypadków przekroczenia prędkości. Wobec jednego z kierujących policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

35-latek prowadził na ulicy Olsztyńskiej w Lidzbarku Warmińskim pojazd m-ki Jeep Grand Cherokee z prędkością 100 km/h. Tymczasem na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W pozostałych przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Cieszyć może natomiast fakt, że żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem alkoholu.
Informacja KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages