Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Termomodernizacja "starego pogotowia"

2018-02-21 08:31:00 (ost. akt: 2018-02-21 08:37:22)
Fot. — Starosta Jan Harhaj oraz właściciel firmy STOLBUD Jan Podolak w trakcie podpisywania umowy na termomodernizację budynku przy ul. Wyszyńskiego 20 w Lidzbarku Warmińskim

Fot. — Starosta Jan Harhaj oraz właściciel firmy STOLBUD Jan Podolak w trakcie podpisywania umowy na termomodernizację budynku przy ul. Wyszyńskiego 20 w Lidzbarku Warmińskim

Powiat lidzbarski planuje kolejną termomodernizację. Tym razem chodzi o budynek przy ul. Wyszyńskiego 20, czyli "stare pogotowie". — Ma być ciepło, oszczędnie i estetycznie — twierdzi starosta Jan Harhaj.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Remontowo – Budowlany „STOLBUD” z siedzibą w Górowie Iławeckim reprezentowany przez właściciela firmy Jana Podolaka. Umowa na realizację prac została podpisana w siedzibie starostwa 15 lutego 2018 roku i opiewa na kwotę 868.743,59 zł.

Zakres robót budowlanych obejmuje między innymi: remont i wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, wymianę i odnowienie stolarki okiennej, instalację podnośnika dla osób niepełnosprawnych, udrożnienie wszystkich kanałów wentylacyjnych, wymiana instalacji c.o., w miejscu istniejącej kotłowni węglowej montaż węzła cieplnego, likwidację istniejącej kotłowni węglowej, remont i konserwację wieżyczki nad klatką schodową, wymianę pokrycia i remont dachu wraz z wymianą obróbek blacharskich i systemu orynnowania. Warto też dodać, że w ramach zadania zostanie wymieniona instalacja elektryczna wzbogacona o oświetlenie ledowe.

Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec października bieżącego roku.
— Większość powiatowych budynków użyteczności publicznej termomodernizację ma już za sobą, a w pozostałych systematycznie każdego roku przeprowadzamy takie inwestycje – podkreśla starosta Jan Harhaj. – Termomodernizacja to oszczędności oraz poprawa warunków pracy i nauki, a także estetyki budynków.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. za młoda #2445501 | 83.31.*.* 21 lut 2018 17:30

  A gdzie dokładnie ma być to pogotowie ratunkowe??? Ostatnio nawet szpital nie miał dyżurującego lekarza w wolne dni od pracy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gosc #2445143 | 94.254.*.* 21 lut 2018 09:35

  Bez wymiany elewacji ? Nadal bedzie szpecil ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages