Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najmłodszy sołtys w gminie Orneta

2018-02-14 14:55:51 (ost. akt: 2018-02-15 16:10:27)
fot. — W tej chwili w plebiscycie na SuperSołtysa 2018 prowadzi Emil Rońda. Jest najmłodszym sołtysem w gminie Orneta

fot. — W tej chwili w plebiscycie na SuperSołtysa 2018 prowadzi Emil Rońda. Jest najmłodszym sołtysem w gminie Orneta

Autor zdjęcia: Fot.archiwum

Emil Rońda jest najmłodszym sołtysem w gminie Orneta, nie ma jeszcze 28 lat, a rządzi sołectwem Henrykowo już drugą kadencję. Jest też pierwszą kadencję radnym. W naszym plebiscycie na SuperSołtysa prowadzi, choć wszystko może się zdarzyć.

Henrykowo jest niewielkie, mieszka w nim 404 osoby, ale mieszkańcy są znani z aktywności. Nic więc dziwnego, że w ubiegłym roku, to właśnie w tej wsi odbyły się dożynki powiatu lidzbarskiego.

— Sporo się u nas dzieje — opowiada Emil Rońda. — Organizujemy imprezy, jeździmy na szkolenia. Działa u nas koło gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenie "Henrykowo Razem".
Pan Emil współpracuje nie tylko z wymienionymi organizacjami, także ze świetlicą wiejską oraz Środowiskowym Domem Samopomocy, który także działa w Henrykowie. Młody sołtys lubi pracę społeczną, dlatego też został radnym miasta i gminy Orneta. To jego pierwsza kadencja w tej roli.

— Dzięki temu mogę zrobić więcej dla mieszkańców nie tylko moje wsi ale też całej gminy — mówi. — Lubię być aktywny, jednak warto podkreślić, że sam nie dałbym rady. Jestem też wdzięczny swojej rodzinie, że mnie wspiera i jest cierpliwa.
Czego brakuje w Henrykowie?

— Brakuje nam nowej świetlicy — odpowiada Emil Rońda. — Chcielibyśmy wybudować nową, bo ta, z której teraz korzystamy jest w budynku mieszkalnym. Nie chcemy przeszkadzać innym.
Głosowanie na SUperSołtysa 2018 trwa. Kto zdobędzie te niezwykłe tytuły w roku 2018? Czas pokaże. Tytuł "SuperSołtysa 2018" Powiatu Lidzbarskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na "SuperSołtysa 2018" odbywa się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Zostanie w nim wyłoniony także regionalny "SuperSołtys 2018" oraz tak jak w powiecie Sołtys Srebrny i Brązowy.

Plebiscyt trwa od 29 stycznia do 9 marca 2018 roku, czyli zakończy się na dwa dni przed świętem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.

Aby oddać głos na swojego kandydata należy wysłać SMS na numer 7148 (koszt 1,23 zł z VAT za SMS) wpisując w treści gl.sps.xx - w miejsce xx należy wpisać numer kandydata, który znajdziecie państwo na stronie internetowej www.lidzbarkwarminski.wm.pl przy jego nazwisku.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkańcu Ornety #2466841 | 83.6.*.* 20 mar 2018 15:01

  co tu się dzieje przekręty nawet w plebiscycie oszustwo, co za wyniki hehehee pozdrawiamy redakcję

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wanda #2441259 | 31.0.*.* 15 lut 2018 22:39

  Pan Emil wspaniały człowiek miałam możliwość poznać osobiście. Nigdy nie zostawi człowieka samego z problemami jest chętny nieść pomoc bliźniemu i to BEZINTERESOWNIE! GDYBY WIĘCEJ TAKICH LUDZI BYŁO ŚWIAT BYŁBY PIĘKNIEJSZY. Życzę wygranej w plebiscycie super sołtys. Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Leonardo #2441253 | 195.136.*.* 15 lut 2018 22:27

  Brawo, brawo! Wspaniały człowiek, wspaniały sołtys! Oby więcej takich ludzi a o ile lepiej by się żyło. Trzymam kciuki za wygraną. Pozdarawiam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkańcy Ornety #2441245 | 195.136.*.* 15 lut 2018 22:17

  Sołtys to lider danej społeczności. By został zauważony sam musi " zakasać rękawy" i większość prac w wiosce zrobić sam. Zawsze jest narażony na krytykę ze strony tych co nic nie robią, nic od siebie nie dają a mają wysokie wymagania. Dobrze jak gmina stara się współpracować z Sołtysem i mu pomaga choć bardzo często jest z tym różnie. Z różnych niezrozumiałych dla Sołtysa względów utrudniają mu i blokują jego działania co ma odzwierciedlenie w niektórych gminach z dużą rotacją Sołtysów. My Panu życzymy wysokiego miejsca w rankingu jak również tym Sołtysom, którzy dbają o swoje miejscowości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Razem z Sołtysem #2441231 | 195.136.*.* 15 lut 2018 21:56

  widać jak zadrość boli heheheh

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages