Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Tomik "Miłość niejedno ma imię”

2018-02-13 09:26:22 (ost. akt: 2018-02-14 13:08:59)
fot. — Wiersze autorstwa Teresy Lipskiej posłużyły za kanwę montażu artystycznego pod tytułem "Miłość niejedno ma imię".

fot. — Wiersze autorstwa Teresy Lipskiej posłużyły za kanwę montażu artystycznego pod tytułem "Miłość niejedno ma imię".

Autor zdjęcia: fot. materiał Hotel Krasicki

Minęło pięć lat od chwili gdy Teresa Lipska rozpoczęła przygodę z poezją. Z tej okazji 10 lutego w Hotelu Krasicki odbył się montaż artystyczny z wykorzystaniem wierszy tej niezwykłej lidzbarczanki w reżyserii Beaty Błażejewicz-Holzhey.

Teresa Lipska napisała trzeci już tomik poezji, zatytułowała go „Miłość niejedno ma imię”. Dzięki przyjaznym sercom wiersze mogły zostać wydane i wydrukowane. 10 lutego 2018 roku w Hotelu Krasicki z cyklu "Sztuka Kultury" i dzięki uprzejmości Aleksandry Góreckiej-Ostrowskiej lidzbarczanie i nie tylko lidzbarczanie zobaczyli obrazy powstałe na kanwie twórczości Teresy Lipskiej.

W zamierzeniu autorki tomik „Miłość niejedno ma imię” jest ukoronowaniem jej pięcioletniego jubileuszu pracy twórczej.
Swoje utwory zadedykowała: " Wszystkim tym, którzy miłości doznają, za miłością tęsknią i na miłość… czekają.

W montażu artystycznym wzięli udział mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego: Barbara i Janusz Michalakowie, Alina i Zenon Drozdowie, Halina Śledziewska, Wojciech Motylewski, Aleksandra Jaworska, Janina Tausiewicz, Anna Sadowska, Marek Witanowski oraz Tadeusz Krenc.

Teresa Lipska jest lidzbarczanką. Swoje pierwsze wiersze pisała o mieszkańcach miasta i w ten sposób powstała swoista rymowana kronika. Jest też jedna z bohaterek książki autorstwa Ewy Lubińskiej pt. "Są tacy Warmiacy, czyli slow life po warmińsku".

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages