Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Spotkanie z Małgorzatą Jackiewicz-Garniec

2018-02-12 12:48:19 (ost. akt: 2018-02-12 13:04:43)
Fot.Małgorzata Jackiewicz-Garniec znana jest lidzbarczanom głównie jako kustosz zamkowego muzeum.

Fot.Małgorzata Jackiewicz-Garniec znana jest lidzbarczanom głównie jako kustosz zamkowego muzeum.

Autor zdjęcia: Fot. materiały organizatora

W czwartek, 8 lutego, w Oranżerii Kultury odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu „Nasza mała ojczyzna”. Spotkanie nosiło tytuł "Z miłości do zabytków regionu" , a jego gościem była Małgorzata Jackiewicz – Garniec - autorka książek, tekstów o wystawach, artykułów naukowych i popularno-naukowych, autorka audycji radiowych, historyk sztuki.

Małgorzata Jackiewicz-Garniec znana jest lidzbarczanom głównie jako kustosz zamkowego muzeum oraz autorka najnowszego przewodnika po lidzbarskim zamku. Jej pasja związana z zabytkami zaczęła się się już wiele lat temu. Później przerodziła się w pracę zawodową i działania na rzecz ochrony dziedzictwa regionu Warmii i Mazur.

W Oranżerii usłyszeliśmy jak kształtowały się te ścieżki i jak rodziły się pierwsze fascynacje architekturą i sztuką. Poznaliśmy kulisy powstawania książek o pałacach i dworach w dawnych Prusach oraz o zamkach tego regionu. Zebrana publiczność z zaciekawieniem wysłuchała także najnowszych informacji o działaniach związanych z kolejnymi etapami prac na lidzbarskim zamku.

Rozmowa z Małgorzatą Jackiewicz-Garniec otworzyła rok, który Oranżeria Kultury chce w szczególny sposób poświęcić kobietom. W 2018 roku, obok 100-lecia odzyskania niepodległości, świętować będziemy 100-lecie nadania Polkom praw wyborczych. Z tego powodu chcemy pokazać kobiety: współczesne - wyjątkowe, twórcze i niezwykłe oraz przypomnieć sylwetki tych, które w przeszłości zmieniały świat i na stałe zapisały się w jego historii.

Kolejne spotkanie w klubie „Nasz mała ojczyzna” już w marcu, a jego gościem będzie Mariola Adela Karpowicz, która opowie nam o swojej fascynacji fotografią oraz architekturą sakralną Warmii.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Czytaj e-wydanie [quote=Podziel się informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages