środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Spotkanie Polska — Białoruś

2018-02-08 10:09:40 (ost. akt: 2018-02-08 10:13:33)
Fot. — Starosta Lidzbarski Jan Harhaj uczestniczący w posiedzeniu Rady Przedstawicieli Samorządów Współpracujących z Białorusią

Fot. — Starosta Lidzbarski Jan Harhaj uczestniczący w posiedzeniu Rady Przedstawicieli Samorządów Współpracujących z Białorusią

Autor zdjęcia: fot. materiał organizatora

Starosta Lidzbarski Jan Harhaj 22 stycznia wziął udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady Przedstawicieli Samorządów Współpracujących z Białorusią, organizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Polska – Białoruś.

Było to drugie spotkanie polskich samorządowców doceniających znaczenie współpracy z Białorusią i od lat kultywujących kontakty z konkretnymi partnerami białoruskimi. Odbyło się w Białej Podlaskiej.
Na poprzednim spotkaniu starosta Jan Harhaj zgłosił postulat powołania Rady Przedstawicieli Samorządów Współpracujących z Białorusią dla reprezentowania ich spraw wobec administracji państwowej i tak się też stało.

Jednym z głównych punktów posiedzenia 22 stycznia było omówienie regulaminu pracy Rady Przedstawicieli Samorządów, a także spotkanie z Konsulem Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej, Wasilem Kurlowiczem.

— Powiat Lidzbarski współpracuje z Rejonowym Komitetem Wykonawczym Obwodu Grodzieńskiego Republiki Białorusi już 8 lat — mówi starosta lidzbarski Jan Harhaj. — Przyczynia się to do wymiany młodzieży oraz nawiązywania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, promowania rejonów w dziedzinie kultury i sztuki oraz rozwoju turystyki. Dzięki kontaktom partnerskim, zacieśniamy więzi, budujemy pozytywny wizerunek naszych małych ojczyzn, a  przede wszystkim poznajemy specyfikę naszej pracy tym samym, umacniając nasze partnerstwo.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kasa na gazete #2436751 | 94.254.*.* 8 lut 2018 21:52

    Artykul sponsorowany ?Jakie firmy z powiatu lidzbarskiego wspolpracuja z firmami na Bialorusi ? Jakie szkoly ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages