Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Ferie z gminną biblioteką w Kiwitach

2018-02-01 12:26:56 (ost. akt: 2018-02-01 12:55:54)
fot. — Gminna Biblioteka Publiczna w Kiwitach przygotowała sporo różnorodnych atrakcji dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych Fot. Barbara Kułdo

fot. — Gminna Biblioteka Publiczna w Kiwitach przygotowała sporo różnorodnych atrakcji dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych Fot. Barbara Kułdo

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

Pierwsza połowa zimowych ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kiwitach minęła jak jeden dzień. Tradycyjnie, jak co roku, spotkały się w tym bardzo przyjaznym miejscu, dzieci z całej gminy. Atrakcji nie brakowało, a to jeszcze nie koniec.

Interesujące zajęcia, gry i zabawy, a także wizyty znamienitych gości sfinansowane były przez GBP i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kiwitach.
Spotkania wspierane były przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kiwitach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach, ale także przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i chętnych mieszkańców. Gościem honorowym był Zespół Ludowy Kiwitczanki.

Frekwencja była wysoka, tak że śmiało można powiedzieć, że pomieszczenie biblioteki pękało w szwach. Program ferii opracowany przez Jadwigę Błażewicz-Jędrych był bardzo bogaty.
Poszczególne dni przebiegały pod interesującymi hasłami. Na przykład dzień baśni włoskiej i włoska potrawa pizza, dzień wizyty Teatru ART-RE z Krakowa i inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka”. Z kolei w dniu bezpiecznego odpoczynku sensację wywołała wizyta policjantów z KPP — st. sierżant Katarzyny Chomej oraz st. aspiranta Macieja Zielińskiego, którzy przekazali maluszkom w jaki sposób należy się zachowywać, aby każdy dzień ferii spędzały one nie tylko przyjemnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Ważną edukacyjną rolę odegrały czytane baśnie, a także zajęcia plastyczne nawiązujące do nich i zabawy ruchowe.
Szczególnym uznaniem dzieci cieszyło się spotkanie z Zespołem Ludowym Kiwitczanki. Na tę okazję przygotowały śliczne wianki i poznały podstawowe kroki oberka. Oczywiście — jak co dzień — czekał na nie poczęstunek. Tym razem były to, między innymi, pyszne naleśniki z czekoladą i jagodami, które na tę okazję wykonała pani Urszula Tyszkiewicz.

Nauczycielka NSP w Krekolach Grażyna Kazimierowska, tak skomentowała zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami gminy Kiwity:
— Nic tak nie cieszy jak uśmiechnięte buzie, podana ufnie łapka obcej w gruncie rzeczy pani, przynajmniej na początku dnia obcej. Spotkanie z dzieciaczkami i Paniami z biblioteki zrekompensowało trudy dzisiejszej jazdy po lodzie. Fantastyczna sprawa, ogromnie miły dzień.
Ferie jeszcze trwają, program w drugim tygodniu jest nie mniej interesujący. Warto skorzystać z formy odpoczynku, jaki serwuje GBP w Kiwitach!
Biblioteka serdecznie zaprasza!
Barbara KułdoPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages