Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Urząd pracy wśród najlepszych w kraju

2018-01-31 09:26:05 (ost. akt: 2018-02-01 09:22:54)
 fot. 01 — Wyróżnienie II stopnia dla Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim dyrektor Bożenie Romasz wręczył wicemarszałek Miron Sycz

fot. 01 — Wyróżnienie II stopnia dla Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim dyrektor Bożenie Romasz wręczył wicemarszałek Miron Sycz

Autor zdjęcia: fot. materiały PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim znalazł się wśród najlepszych w naszym regionie, a nawet kraju.

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, który w tym roku przypadł na 27 stycznia, to święto upamiętniające początek polskich służb zatrudnienia. W tym dniu swoje święto obchodzili pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy, w związku z tym na terenie całego kraju odbywały się uroczystości, które były okazją do odznaczenia i nagrodzenia wyróżniających się urzędów pracy oraz ich pracowników.

24 stycznia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim Bożena Romasz uczestniczyła, na zaproszenie Minister Elżbiety Rafalskiej, w obchodach Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W trakcie uroczystości nagrodzono najlepsze urzędy pracy z terenu całego kraju. Z województwa warmińsko-mazurskiego zostało wyróżnionych jedynie pięć urzędów pracy, w tym cztery za osiągnięcie wysokich i efektywnych wyników oraz jeden urząd za działania w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

W tym zaszczytnym gronie znalazł się także Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim, który otrzymał wyróżnienie za uzyskanie w 2017 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych. Nagrodę odebrała z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej dyrektor PUP w Lidzbarku Warmińskim Bożena Romasz.

Natomiast 26 stycznia odbyły się obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia na szczeblu wojewódzkim, w trakcie których po raz kolejny został wyróżniony Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim.

Wyróżnienie II stopnia dla Powiatowego Urzędu Pracy za szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2017 r. w imieniu marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina wręczył wicemarszałek Miron Sycz.

W trakcie obchodów wręczono także nagrody wyróżniającym się pracownikom urzędów pracy. Wśród nagrodzonych Dyplomem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego znalazła się także Alicja Beń pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim.

— To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych zarówno w kraju jak i w naszym województwie — powiedziała dyrektor Bożena Romasz. — Cieszymy się, że nasza ciężka pracy została dostrzeżona. Chciałabym przy tym podkreślić, że urząd pracy to w coraz mniejszym stopniu powszechnie kojarzona rejestracja i wypłata zasiłków dla osób bezrobotnych, a coraz bardziej to działania promujące i wspierające zatrudnienie.

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim w 2017 roku dysponował kwotą 10.486.400 zł, w ramach której aktywizacją zawodową objęto 1.410 osób bezrobotnych skierowanych do pracodawców na poszczególne formy wsparcia.
Stopa bezrobocia w powiecie lidzbarskim spadła. Na koniec grudnia 2017 wyniosła 16,9 % gdzie w tym samym okresie 2016 roku wynosiła 20 %.

[galery]104862[/galery]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nik #2431093 | 37.47.*.* 1 lut 2018 11:17

  Sama Pani R wykorzystuje stażystów do działalności swojego męża i jeszcze nagrodę za to dostaje żenada

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kpina #2431033 | 195.136.*.* 1 lut 2018 09:51

  Bezrobocia już w Polsce praktycznie nie ma UP do likwidacji ! Lidzbarski PUP najlepszy wśród najlepszych w kraju ??a gdzie jakieś dane , statystyki ? Tytuł artykułu sponsorowany, mylący ?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 123 #2430901 | 94.254.*.* 1 lut 2018 03:43

  Chore

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkaniec Lidzbarka Warm #2430816 | 83.6.*.* 31 sty 2018 21:55

  Ostatnie podrygi ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. JOJO #2430632 | 31 sty 2018 18:44

  Wolne żarty.Z Lidzbarka W wyjechało już tyle ludzi w poszukiwaniu pracy ,że trudno ich zliczyć.Jeżeli mąż pracuje ,a żona zarejestrowana w urzędzie to każą się wyrejestrować i ubezpieczyć przy mężu.Wszystko po to ,żeby po prostu statystyki spadały i można było pochwalić się efektami .Organizują jakieś śmieszne nic nie dające kursy .Staże za takie grosze ,że wstyd pisać.WSZYSTKO PO TO ,ŻEBY PRACĘ MIELI LUDZIE ZATRUDNIENI W URZĘDZIE.Wszelkie dofinansowania,pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności dostają zazwyczaj ci którzy mają się dobrze.Np .Pewien syn właściciela warsztatu samochodowego dostaje dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności .Za otrzymane pieniądze remontuje sobie warsztat koło ojca za otrzymane pieniądze z urzędu.Ma utrzymać się przez rok i się utrzymuje bo czemu miałby się nie utrzymać .W końcu wcześniej warsztat działał dziesiątki lat. .Inny przykład to zakład pogrzebowy koło...ale większość wie o kogo chodzi. Praca jaka oferuje urząd to dno i wodorosty .Mam na myśli zarobki.Jest klika prywaciarzy która się tuczy na bezrobociu w naszym mieście.Ręka rękę myje.Tak jak wszędzie jest grupa znajomków którzy łupią kasę i nie wiedzą w co z nią robić .A robaczki bezrobotne za najniższą pracuję .A jak nie będą chcieli Polacy to wezmą Ukraińców .

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages