Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Gazeta Lidzbarska ma już 15 lat

2018-01-31 09:07:32 (ost. akt: 2018-01-31 09:19:52)
fot. — Wojciech Korzeniewski od początku współpracuje z redakcją Gazety Lidzbarskiej

fot. — Wojciech Korzeniewski od początku współpracuje z redakcją Gazety Lidzbarskiej

Autor zdjęcia: fot. Anna Zbilska

Gazeta Lidzbarska obchodzi w tym roku 15. urodziny. Ukazała się po raz pierwszy na początku lutego 2003 roku. Jubileusz to dobra okazja do wspominania. Poprosiliśmy naszych Czytelników o kilka słów.

Piętnaście lat temu na mieście pojawiły się informacje, że ukazać ma się nowa gazeta. Do tej pory nie miałem jakiegokolwiek kontaktu z prasą i trochę z ciekawości zajrzałem do redakcji, proponując im pomoc w rozprowadzeniu pierwszego bezpłatnego "zerowego" numeru. W redakcji uderzył mnie ogrom energii, planów i zadań, które stawiał sobie za cel pierwszy skład redakcji. Ewa Lubińska, która przyjechała do Lidzbarka tworzyć od podstaw tygodnik przyjęła mnie ciepło i serdecznie. Wiola Przybylska, Radek Bielecki, Andrzej Bardoński, Henia Gulbińska szybko przekonali się, że tematów w naszym mieście nie brakuje, co było jedną z ich obaw.

Gazeta szybko stała się ulubionym pismem naszych mieszkańców o czym mogłem się przekonywać przez wiele lat jej sprzedawania w przychodni na ul. 11 Listopada.

Zawiedzeni szybko stali się ci wszyscy, którzy czekali na sensacyjne, w których najlepiej aby lała się krew burmistrza, włodarzy czy tez osób pełniących rożne funkcje w mieście.

Redakcja w swoich artykułach szukała rozwiązania problemu i od samego początku wspierała inicjatywy społeczne mieszkańców. Dzięki jej wsparciu powstał pierwszy po wielu latach plac zabaw na Lipowej, co przyczyniło się do powstawania do dnia dzisiejszego całej sieci placów.

Gazeta inicjowała tak wiele wydarzeń, że tylko wspomnę o kilku: "Kobieta bezpieczna" czyli szkolenie naszych pań, organizacja kilku turniejów siatkarskich, a "Lidzbark bez wad postawy" w swoim zarysie narodził się podczas jednego ze spotkań w Ewy i mojej głowie. Dzisiaj staramy się by ten program służył każdemu dziecku w Polsce.

Po tych wszystkich latach współpracy cieszę się, że nasze miasto, które ciągle zmienia swoje oblicze zmieniło się także w sferze społecznej. Powstało wiele stowarzyszeń, grup inicjatywnych czy też rozbudziła się energia wielu osób, które codziennie pokazują, że nasze miasto jest jedyne w swoim rodzaju.
A moje życie wzbogaciło się poprzez poznanie w redakcji kolejnych osób: Kasi Banasiak-Flont, Marioli Adeli Karpowicz, Jacka Drążkowskiego, czy pani Ewy Markowskiej, która wspiera nasze dzieci dostarczając plastikowe nakrętki w ilości wzbudzającej podziw i wielu, wielu innych osób.
Wojtek Korzeniewski


quote=Podziel się informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wazelinka #2431036 | 195.136.*.* 1 lut 2018 09:54

  Zdjęcie sponsorowane, radny lata od 15 lat do GL z takimi rzeczami, ze posprzątał trochę smieci, ? Tzw. " Wspołorganizator "

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. maja #2430900 | 195.136.*.* 1 lut 2018 02:40

  Trafione ! Plac zabaw na byłym cmentarzu.......

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages