środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podsumowali pierwszy semestr nauki

2018-01-31 08:59:29 (ost. akt: 2018-01-31 09:01:21)
fot. — W siedzibie starostwa powiatowego odbyło się spotkanie starosty z dyrektorami placówek oświatowych

fot. — W siedzibie starostwa powiatowego odbyło się spotkanie starosty z dyrektorami placówek oświatowych

Autor zdjęcia: materiały organizatora

18 stycznia w starostwie z inicjatywy starosty lidzbarskiego Jana Harhaja odbyło się spotkanie z dyrektorami jednostek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat.

Podczas spotkania podsumowano pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018, efekty pracy nauczycieli, osiągnięcia uczniów oraz planowane prace remontowe w placówkach.

Spotkanie było też okazją do omówienia nowych wytycznych dla dyrektorów dotyczące prowadzenia szkół i placówek oświatowych w związku ze zmianą przepisów oświatowych.
Powiat jest organem prowadzącym dla dziesięciu jednostek oświatowych.
Są to Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Szkół Zawodowych (w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim oraz Ornecie), Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna (w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie), Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim.

— Tradycją jest spotkanie na koniec pierwszego semestru roku szkolnego z dyrektorami jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Lidzbarski mówi starosta Jan Harhaj. — Powiat jako organ prowadzący przykłada ogromną wagę do poziomu funkcjonowania szkół i placówek. Konsekwentnie podnosimy standardy edukacji, bo zależy nam, aby uczniowie wybierali nasze powiatowe szkoły.

Systematycznie modernizujemy infrastrukturę naszych szkolnych obiektów. Sukcesywnie prowadzimy także prace, które mają na celu podnoszenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. W poprzedni roku dokonaliśmy wymiany oświetlenia na nowoczesne oświetlenie LED w większości szkół średnich powiatu lidzbarskiego. Aktualnie jesteśmy w trakcie termomodernizacji budynków SOSW w Lidzbarku Warmińskim i ZSiPO w Lidzbarku Warmińskim. Ponadto trwają prace związane z adaptacją poddasza bursy ZSiPO na pracownie oraz warsztaty szkolne.

quote=Podziel się informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages