Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Burmistrz odwiedził słuchaczy UTW

2018-01-30 10:09:24 (ost. akt: 2018-01-30 10:49:41)
fot. — Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim spotkali się z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego Jackiem Wiśniowskim

fot. — Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim spotkali się z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego Jackiem Wiśniowskim

Autor zdjęcia: fot.materiały LDK

16 stycznia burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski spotkał się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by zobrazować i podsumować trzyletnia realizacje zadań, projektów założonych przez poprzednie i obecne władze.

Burmistrz podkreślił, że miasto kroczy ścieżką rozwoju, a obrane cele przynoszą spodziewany sukces. Najważniejsza w tym wszystkim jest konsekwencja, ciągłość ich realizacji, a głównym elementem sukcesu jest współpraca między władzą uchwałodawczą, wykonawczą i społeczeństwem - bezpośrednim beneficjentem obranej drogi rozwoju.

Należy więc wsłuchiwać się w głosy, potrzeby, oczekiwania ludzi, co p. burmistrz stara się czynić poprzez cykliczne spotkania z mieszkańcami.

Tak więc udało się zrealizować wiele projektów, oto tylko niektóre z nich: zagospodarowanie brzegów rzeki Łyny i urządzenie infrastruktury na bulwarze, pozyskanie lokali socjalnych poprzez przebudowę stołówki po byłym PGR, przyjęcie dworca PKP (w stanie zagospodarowywania ), poprawa funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej, kanalizacyjnej, nowe nasadzenia na terenach miejskich zieleńców, realizowanie programu „Lidzbark Warmiński bez wad postawy" (przebadano niemal 1600 dzieci ). Lidzbark Warmiński stał się prekursorem tego programu; stopniowe zmniejszanie zadłużenia mieszkańców, bezrobocia.
W zakresie polityki senioralnej został powołany przez burmistrza Zespół Doradczy Seniorów, który pełni funkcje opiniodawcze, doradcze i inicjatywne.

— W pozyskaniu szerokich dotacji dla realizacji przedsięwzięć pomogła przynależność Lidzbarka Warmińskiego do międzynarodowej sieci miast Cittaslow — podkreślił włodarz.
Wszystkie te działania, poczynania służą temu, by mieszkańcom żyło się lepiej, wygodniej, szczęśliwiej.
Potwierdzają to osoby przyjeżdżające do Lidzbarka z wizytami turystycznymi, czy rodzinnymi.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages