środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Możesz pomóc Mikołajkowi przekazując 1%

2018-01-22 09:47:07 (ost. akt: 2018-01-22 13:38:43)
6-letni Mikołaj Radzikowski jest radosnym dzieckiem, ale też niestety walczy z wieloma zaburzeniami zdrowotnymi

6-letni Mikołaj Radzikowski jest radosnym dzieckiem, ale też niestety walczy z wieloma zaburzeniami zdrowotnymi

Mikołaj ma 6 lat i razem z rodzicami i młodszą siostrą mieszka w Lidzbarku Warmińskim. Jest radosnym, bystrym, na pozór zdrowym chłopcem.

Od kiedy sięga moja pamięć, synek trwa w postanowieniu, że "w przyszłości będzie strażakiem, który gasi pożary z góry", to znaczy - będzie pilotem strażackiego helikoptera :-)

Niestety, Miki cierpi z powodu bardzo wielu zaburzeń. Między innymi są to zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia przetwarzania słuchowego, zaburzenia widzenia obuocznego, zaburzenia przetwarzania przedsionkowego.

Ponadto u synka występują deficyty w przetwarzaniu czucia głębokiego, a także obniżone napięcie mięśniowe w obrębie twarzy i całego ciała, co objawia się niedomogą konwergencji i niepełnosprawnością narządów artykulacyjnych - Miki ma bardzo duże problemy w werbalnym komunikowaniu się.

Z uwagi na obniżone napięcie mięśniowe Mikołaj ma stwierdzoną skoliozę - rotację miednicy i kręgosłupa w każdej możliwej płaszczyźnie.
A to nie wszystkie schorzenia, z którymi 6-letni chłopiec musi się zmierzyć w codziennym życiu...

Mimo bardzo wielu wizyt u specjalistów we wczesnym dzieciństwie, żaden z nich nie przykuł uwagi do problemu, jaki zgłaszaliśmy. Na własną rękę zaczęliśmy szukać pomocy jeżdżąc od specjalisty do specjalisty.

Zaburzenia jakie posiada Mikołaj, udało się częściowo zdiagnozować dopiero wiosną zeszłego roku po tym, jak Mikołajek odbył dedykowany logopedyczny turnus rehabilitacyjny. Dopiero w ośrodku rehabilitacyjnym otrzymałam podpowiedź, gdzie możemy szukać pomocy.

I wówczas zaczęła się nasza kolejna walka o zdrowie naszego synka, ale tym razem nie daliśmy się zwodzić, że Miki "ma jeszcze czas". Dzięki terapeutom z Ośrodka byliśmy ukierunkowani i wiedzieliśmy, jakiej pomocy oczekiwać. Jednak nie jest to jeszcze pełna diagnoza, wciąż szukamy przyczyny, by skuteczniej walczyć...

Na chwilę obecną wiemy, że syn potrzebuje bardzo intensywnej i regularnej rehabilitacji, aby w przyszłości mógł w pełni sprawnie funkcjonować. Terapeuci już "nie mydlą nam oczu", ale jednocześnie dają nadzieję - Miki potrzebuje rehabilitacji przez kilka, a może nawet kilkanaście kolejnych lat swojego życia.

Niestety, jak na razie cały proces rehabilitacyjny i leczniczy w dalszym ciągu musimy pokrywać sami, co znacznie przekracza nasze możliwości finansowe.

Od października zeszłego roku Miki jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", dzięki czemu można przekazać na pomoc Mikołajka 1% swojego podatku. Dzięki tym rozliczeniom łatwiej nam będzie zapewnić prawidłowy rozwój synka. Państwa 1% to dla nas bardzo dużo, a dla Mikiego szansa na lepszą przyszłość.

Jeśli ktoś nie wie jeszcze na jaki cel przekazać 1% swojego podatku, bardzo prosimy o przekazanie go naszemu Mikołajkowi - dzięki temu pomożecie Państwo w spełnianiu marzenia chłopca, który w przyszłości chce gasić pożary z góry :-)

Aby pomóc Mikołajkowi wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać:
KRS: 0000037904
a w polu "cel szczegółowy": 32262 Radzikowski Mikołaj

Szanowni Darczyńcy prosimy również o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola "Wyrażam zgodę".

Dla Mikołajka możecie się Państwo również rozliczyć przez internet bezpośrednio na www.dzieciom.pl/podopieczni/32262

Pod tym samym adresem internetowym można także dokonać dobrowolnej wpłaty lub na konto Fundacji:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S. A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
tytułem: 32262 Radzikowski Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tutaj liczy się każdy gest, każda złotówka, bo jak mówi przysłowie - "ziarnko do ziarnka..."

Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy jest szansa na pełną sprawność naszego Mikołajka!!!
Za wszelką pomoc bardzo Państwu dziękujemy!
Rodzice Mikołaja - Marcelina i Mariusz Radzikowscy

Mikołajek - ulotkaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages