środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pierwszy Salon Literacki w 2018 r.

2018-01-21 13:47:49 (ost. akt: 2018-01-23 09:07:16)
 Pierwszy w tym roku Salon Literacki w Oranżerii Kultury odbył się 18 stycznia i był pełen poezji zimowej, także tej granej i śpiewanej w wykonaniu Pawła Oleszczuka

Pierwszy w tym roku Salon Literacki w Oranżerii Kultury odbył się 18 stycznia i był pełen poezji zimowej, także tej granej i śpiewanej w wykonaniu Pawła Oleszczuka

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Za nami pierwszy w tym roku Salon Literacki Oranżerii w Lidzbarku Warmińskim. Tym razem biletem wstępu był "sweterek w reniferek", czyli sweter ze świątecznym wzorem. Spotkanie odbyło się 18 stycznia w klimacie świąteczno-noworocznym.

Pierwszy Salon Literacki 2018, w zimowej scenerii i z atrybutami najchłodniejszej pory roku, został otwarty w Oranżerii Kultury. Inauguracji towarzyszyły pierniczki, ciepłe sweterki i wymieniać by długo… . Nowego roku czas każe winszować, Więc się zdobywam na powinszowanie – rzekł biskup warmiński Ignacy Krasicki.

Spotkanie zgromadziło chętnych do złożenia sobie życzeń noworocznych w konwencji literackiej. Zatem cytowano m.in. Jana Twardowskiego, Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jerzego Ficowskiego, Andrzeja Ballo oraz posiłkowano się przysłowiami zimowymi.

Zastanowiono się nad pochodzeniem nazw miesięcy: grudzień i styczeń. Wszystkich zaciekawił rodowód swojskiego słowa: piernik. A semantyczne możliwości jego użycia ukazane na podstawie książki „Jeść” językoznawcy Bralczyka rozbawiły gości.

Były także autorskie życzenia wyśpiewane przez rodzimego barda Pawła Oleszczuka, który swój występ zakończył piosenką Boba Dylana „Nie starzeć się”.

Energetyczny wstęp muzyczny do Nowego Roku zapewniły też Karolina Żelichowska i Barbara Puszcz grając na fletach utwór „Habanera” z opery Carmen G. Bizeta.

Należy szykować się na następny Salon Literacki promujący nowości zakupione roku zeszłego dostępne w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej.
OrganizatorzyPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages