Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Aresztowano ornecianina

2018-01-17 11:14:00 (ost. akt: 2018-01-17 11:20:21)

Autor zdjęcia: Archiwum

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy lidzbarski sąd zastosował wobec młodego mieszkańca Ornety, podejrzanego m. in. o zniszczenie mienia i groźby z użyciem noża.

8 stycznia 2018 roku oficer dyżurny lidzbarskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Orneta ma miejsce awantura. Policjanci pojechali pod wskazany adres i ustalili, że 30-letni mieszkaniec Ornety wszczął awanturę ze swoją partnerką, wyzywał ją i wymachując nożem w jej kierunku groził, że ją zabije.

Sprawca był bardzo dobrze znany funkcjonariuszom z poprzednich interwencji, wiedzieli, że może być nieprzewidywalny w swoim zachowaniu. Natychmiast odizolowali agresora i zatrzymali w policyjnym areszcie. Podczas wykonywanych dalszych czynności okazało się, że 30-latek nie stosował się do środka zapobiegawczego wydanego przez prokuraturę Rejonową w Lidzbarku Warmińskim i naruszył zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Orneccy kryminalni analizując dokładnie wszystkie informacje dotyczące przebiegu tego zdarzenia, połączyli z 30-latkiem zgłoszone wcześniej wybicie szyb w budynku, w którym mieszkała pokrzywdzona kobieta. Informację o dwukrotnym wybiciu zespolonych szyb okiennych, policjanci otrzymali od pokrzywdzonego właściciela budynku pod koniec grudnia i na początku stycznia. Wówczas pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 1200 złotych.
Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili 30-letniego mieszkańca Ornety do prokuratury. Tam usłyszał łącznie cztery zarzuty.

Decyzją sądu zastosowano tymczasowy 3-miesięczny areszt wobec podejrzanego. Funkcjonariusze sprawdzą jeszcze czy 30-latek nie ma na swoim koncie innych podobnych czynów.
Informacja KPP

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages