Noworoczny Turniej w Tenisie Ziemnym

2018-01-17 09:23:15(ost. akt: 2018-01-17 09:29:42)
Noworocznym Turnieju Deblowym Mężczyzn w Tenisie Ziemnym odbył się w dniach 13-14 stycznia

Autor zdjęcia: Fot. materiały organizatora

W dniach 13-14 stycznia trwały zmagania w Noworocznym Turnieju Deblowym Mężczyzn w Tenisie Ziemnym. Ostatecznie do zawodów stanęło dziewięć par.
Po wylosowaniu numerów startowych zawodników podzielono na dwie grupy, w których pary rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym".

Do półfinałów awansowały po trzy zespoły z każdej grupy, gdzie rozegrano mecze systemem "pucharowym" tzn. zespół: 1A-3B, 2A-2B, 3A-1B; para Jankowski-Białek pokonała 2:1 (4:6, 6:2, 9:11) parę Pietkiewicz-Sienkiewicz; Tuzik-Chaciński zwyciężyli 2:0 (6:0, 6:1) w grze z parą Gawura-Sikora, a para Mirecki-Dec -przegrała 0:2 (3:6, 5:7) z parą Gieryszewski-Brodowski.

Zwycięzcy z tych spotkań awansowali do ścisłego finału, gdzie po zaciętej walce i stojącej na wysokim poziomie grze wyłoniono trzy najlepsze pary:
Jankowski-Białek - Gieryszewski-Brodowski: 0 - 2 (5:7, 1:6)
Tuzik-Chaciński - Jankowski-Białek: 2:0 (6:1, 6:1)
Tuzik-Chaciński - Gieryszewski-Brodowski: 2:0 (6:2,6:0)
Zwycięzcami I Noworocznego Turnieju Deblowego Mężczyzn w Tenisie Ziemnym została para Arkadiusz Tuzik, Tomasz Chaciński.
Miejsce drugie zajęła para Adam Brodowski, Andrzej Gieryszewski, zaś trzecie miejsce zdobyła para Mirosław Jankowski i Bogdan Białek.

Dwie najlepsze pary zostały uhonorowane okazałymi pucharami, które ufundowali poseł Jacek Protas, starosta lidzbarski Jan Harhaj i burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski oraz nagrodami rzeczowymi.

Organizator przewidział także nagrody niespodzianki dla wszystkich uczestników turnieju.
Organizatorami tej imprezy sportowej byli: radny Adam Brodowski, Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.