Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wielki sukces „małego” domu kultury

2018-01-16 10:09:17 (ost. akt: 2018-01-16 10:50:53)
Zespół Wild zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym na Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie Autor zdjęć: Piotr Wyparło, fot. Źródło: http://mfkip.pl/

Zespół Wild zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym na Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie Autor zdjęć: Piotr Wyparło, fot. Źródło: http://mfkip.pl/

Autor zdjęcia: Autor zdjęć: Piotr Wyparło, fot. Źródło: http://mfkip.pl/

Młodzieżowy Dom Kultury jest nazywany częstokroć przez mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego jako „mały” dom kultury w dniach 11 – 14 stycznia ukazał swoją wielkość podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Zespół Wild w składzie: Mateusz Czerniewicz, Julia Zielińska (uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących), Julia Babik i Oliwia Pauperowicz (uczennice Gimnazjum nr 2), Kinga Pełka i Angelika Krawczyk (uczennice Szkoły Podstawowej nr 3) oraz Wiktoria Głodowska (uczennica Gimnazjum nr 1) z pracowni wokalnej, prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę, zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym, do którego przystąpiło w 38 ośrodkach w Polsce 1639 podmiotów artystycznych, zrzeszających ok. 20.000 wykonawców.

To niewątpliwy sukces młodych wokalistów, bowiem to wieloletnie wydarzenie kulturalne oceniane jest przez profesjonalne jury w osobach znamienitych profesorów z dziedziny muzyki, pod patronatem ogólnopolskich mediów, firm i instytucji: m.in. TVP Kultura, „Naszego Dziennika”, „Gościa Niedzielnego”, Poczty Polskiej, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" i innych.

Podczas trzydniowych finałowych przesłuchań w stolicy Polskiej Kolędy, w Będzinie, walczyło o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody 140 wykonawców.
Wśród laureatów znaleźli się młodzi artyści z naszej placówki oświatowej. Wokaliści znakomicie wypromowali lidzbarski powiat, godnie wcielając się w estradowych rzeczników województwa warmińsko – mazurskiego.

Kilkuosobowa grupa młodzieży, uczęszczająca na pozaszkolne zajęcia do MDK doskonale utrwaliła „ świątecznego ducha, ożywiając wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne”, rozsławiając nasz region na międzynarodowym szczeblu.
To wspaniałe uczucie – mieć poczucie dumy i świadomość, że w małym miasteczku, w niewielkim budynku rozwijają się wielkie talenty, pod okiem pasjonatów, wspaniałych nauczycieli, dzięki którym propagowane są wartości kulturalne i narodowe, podnoszące tradycje naszych pradziadów i krzewiące korzenie polskości.

Dziękujemy Staroście Lidzbarskiemu panu Janowi Harhajowi oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu reprezentantów naszej placówki. Wsparcie finansowe umożliwiło młodzieży wzięcie udziału w tak dużym przedsięwzięciu kulturalnym , otworzyło drzwi do współzawodnictwa z najlepszymi artystami i pozwoliło na zaprezentowanie umiejętności zdobywanych na co dzień podczas zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages