Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

1/4 pracowała nielegalnie

2018-01-11 13:06:11 (ost. akt: 2018-01-11 13:15:15)
Jedna czwarta zatrudnionych na Warmii i Mazurach obcokrajowców pracowała w 2017 roku nielegalnie

Jedna czwarta zatrudnionych na Warmii i Mazurach obcokrajowców pracowała w 2017 roku nielegalnie

Autor zdjęcia: Fot. materiały W-MSG

W minionym 2017 roku Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej dokonał aż 179 kontroli. Objął nimi prawie 3,5 tysiąca cudzoziemców pracujących na Warmii i Mazurach. 25 procent z nich było zatrudnianych niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili w ubiegłym roku 179 kontroli, których celem było przyjrzenie się rynkowi pracy cudzoziemców pod kątem legalności ich zatrudnienia.

Sprawdzono 3 447 cudzoziemców i stwierdzono, że 877 z nich pracowało w Polsce niezgodnie z prawem. Wśród najczęściej powtarzających się nieprawidłowości były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu.

Obcokrajowcy, którzy pracowali niezgodnie z prawem zatrudniani byli w branżach takich jak: transport, budownictwo, rolnictwo, gastronomia, turystyka. Nieprawidłowości wykazano także w firmach zajmujących się pośrednictwem pracy. Ze statystyk strażników granicznych wynika, że najczęściej na nielegalną pracę decydowali się obywatele Ukrainy i Białorusi.

W związku z naruszeniami prawa, Straż Graniczna nałożyła 60 mandatów karnych na kwotę 16 600 złotych, a do sądów trafiło 90 wniosków o ukaranie przedsiębiorców. 89 pracodawców otrzymało wyroki sądowe. Suma kar nałożonych przez sądy wyniosła 236 000 zł. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 179 kontroli, obejmując nimi 3,5 tysiąca cudzoziemców pracujących na Warmii i Mazurach.
Informacja SG

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages