Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

"Qurier Św. Mikołaja" w Henrykowie

2018-01-09 10:29:01 (ost. akt: 2018-01-09 10:38:32)
 W Henrykowie 22 grudnia 2017r  odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego święty Mikołaj obdarował dzieci atrakcyjnymi prezentami. Było też śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem

W Henrykowie 22 grudnia 2017r odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego święty Mikołaj obdarował dzieci atrakcyjnymi prezentami. Było też śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Do świetlicy wiejskiej w niewielkim Henrykowie także zawitał święty Mikołaj. Dzieci musiały być w ubiegłym roku bardzo grzeczne, bo święty nie żałował prezentów. Gry, sprzęt sportowy i edukacyjny, kosmetyki, zabawki cieszyły serca.

W świetlicy wiejskiej w Henrykowie 22 grudnia 2017r odbyło się spotkanie wigilijne. Wszystko to za sprawą akcji "Qurier Świętego Mikołaja" organizowanej przez Fundację Przyjaciółka, do której świetlica w Henrykowie przystąpiła.

Na początku grudnia wszystkie dzieci chętnie napisały listy do Świętego Mikołaja, w których zawarły swoje wymarzone prezenty oraz własnoręcznie wykonały kartki z świątecznymi życzeniami dla swojego darczyńcy. Wszystkie listy trafiły do organizatora akcji, czyli do Fundacji Przyjaciółka. Fundacja natomiast przekazała listy sponsorom, którzy spełnili wymarzone prezenty dla dzieci.

Marzenia dzieci były różnorodne. Wychowankowie świetlicy prosili o gry komputerowe, sprzęt sportowy i edukacyjny, kosmetyki, zabawki, słodycze czy też markowe ubrania.

Podczas uroczystości emocje były wielkie a dzieci cieszyły się z otrzymanych prezentów. Radość w oczach i uśmiech na twarzach dzieci było wystarczającym dowodem, że akcja zakończyła się sukcesem. Kolejnym elementem imprezy było spotkanie opłatkowe dla dzieci i rodziców związanych z Świetlicą Wiejską w Henrykowie.

Wychowankowie przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny , który został nagrodzony wielkimi brawami. Wzruszeń dopełniło dzielenie się dzieci wraz z dorosłymi opłatkiem oraz składanie sobie wzajemne życzeń przez Przewodniczącego rady Miejskiej w Ornecie, oraz prezesa PTTKA z Elbląga a także wspólny świąteczny poczęstunek.

W powietrzu było czuć „ducha” świąt Bożego Narodzenia. W imieniu wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy Fundacji Przyjaciółka za spełnienie marzeń naszych dzieci.
Sołtys Wsi Henrykowo
Emil Rońda


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages