Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Koncerty Noworoczne w Oranżerii

2018-01-08 13:35:12 (ost. akt: 2018-01-08 13:43:24)
Podczas koncertu wystąpiła sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik

Podczas koncertu wystąpiła sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Koncerty Noworoczne w Oranżerii Kultury stały się już tradycją. Odkąd gościmy w pięknych wnętrzach zabytkowego pawilonu, pierwszy weekend nowego roku witamy muzyką, dziękując wszystkim, którzy współpracowali z nami i towarzyszyli w wydarzeniach roku ubiegłego.

Zaproszenie do udziału w koncertach przyjęła licznie zgromadzona publiczność, nie tylko z Lidzbarka Warmińskiego. Wśród gości byli także przedstawiciele samorządu naszego regionu, którzy złożyli lidzbarczanom serdeczne życzenia noworoczne. Koncert odbył się dzięki wsparciu naszego mecenasa wydarzeń muzycznych, jakim jest lidzbarska firma „Szkło” Sp. z.o.o.

Tego wieczoru wystąpiła dla nas sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik z towarzyszeniem Jacka Wójcika (instrumenty perkusyjne) oraz Łukasza Filipiaka (fortepian). Ewa występowała już w Oranżerii i zawsze z przyjemnością wraca do lidzbarskiej publiczności, która odwzajemnia się gorącym przyjęciem. W repertuarze artystki znajdują się pieśni i piosenki kompozytorów polskich i obcych oraz liczne arie operowe, operetkowe, czy utwory musicalowe, w tym prawykonania.

Sobotni koncert podzielony został na trzy części, w których każda pozwoliła przypomnieć znane melodie opery i operetki, musicali oraz muzyki filmowej. Wśród nich „When I Fall in Love” z filmu One Minute to Zero, czy „ The World Is Not Enough” z filmu o sławnym brytyjskim agencie 007. Partie wokalne były przeplatane utworami instrumentalnymi, w których solowe popisy muzyków na fortepianie i ksylofonie, zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez lidzbarską publiczność.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages