środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Nie każdy mógł się bawić w Sylwestra

2018-01-03 14:27:24 (ost. akt: 2018-01-03 14:40:07)
Lidzbarscy strażacy w sylwestrową noc pełnili służbę przez cała dobę pod dowództwem asp. Roberta Polaka. Noc była spokojna

Lidzbarscy strażacy w sylwestrową noc pełnili służbę przez cała dobę pod dowództwem asp. Roberta Polaka. Noc była spokojna

Autor zdjęcia: Fot. materiały KP PSP

"Służba nie drużba" — mówi przysłowie. Kiedy my się bawiliśmy, służby mundurowe pilnowały by nam się nic złego nie stało. Policjanci i strażacy podsumowali święta i noc sylwestrową. Okazuje się że było spokojnie i bezpiecznie.

— W okresie wigilino-noworocznym policjanci najczęściej wzywani byli do interwencji domowych. Powodem były kłótnie rodzinne i alkohol — relacjonuje podkom. Monika Klepacka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. — Na drogach powiatu doszło do czterech kolizji drogowych.

Na ulicach służbę pełniło więcej policjantów niż w dni codzienne, co pozwoliło na to, by mieszkańcy bezpiecznie przywitali nadchodzący rok. Jak widać nie dla wszystkich minione dni były czasem wypoczynku, celebrowania tradycji i cieszenia się wspólnymi chwilami z bliskimi.

— Wigilia i Boże Narodzenie w tym roku przebiegły zdecydowanie spokojniej jeśli chodzi o rodzinne kłótnie i awantury. Ich wysyp nastąpił tuż przed Nowym Rokiem, a najwięcej w Sylwestra. — kontynuuje oficer prasowy. — W sumie przez zaledwie 5 dni świąteczno - noworocznych policjanci byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń aż 96 razy. Najwięcej zdarzeń dotyczyło awantur domowych, kłótni rodzinnych oraz interwencje dotyczące zakłócenia ładu i porządku publicznego czy ciszy nocnej. Jednak w zdecydowanej większości prym wiodły interwencje spowodowane alkoholem, które kończyły się zatrzymaniem sprawców domowych awantur.

Na szczęście policja nie odnotowała żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.
Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, drogach wylotowych i wlotowych do powiatu. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Łącznie nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwało 20 policjantów ruchu drogowego.

Podczas tych działań policjanci nie odnotowali żadnych wypadków drogowych, a jedynie interweniowali w związku z czterema kolizjami drogowymi. Mundurowi nałożyli 13 mandatów karnych. Najczęstszym przewinieniem kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W czasie akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 150 kierujących. Co ważne funkcjonariusze nie odnotowali podczas działań nietrzeźwych kierujących.

— Podsumowując, tegoroczny okres świąteczno – noworoczny przebiegł bardzo spokojnie i bezpiecznie, dzięki pracy naszych policjantów i rozsądkowi wszystkich uczestników dróg — kończy podkom. Klepacka.

Za spokojny okres świąteczno-noworoczny uznali też strażacy.
— Straż Pożarna zanotowała na przestrzeni kilku dni tj. od 23 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 r. dwadzieścia dwie interwencje — informuje kpt. Tomasz Gowkielewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Najbardziej pracowitym dniem okazał się 24 grudnia. Tego dnia strażacy wyjeżdżali dziewięciokrotnie głównie do powalonych drzew tarasujących drogi naszego powiatu. Utrudnienia wystąpiły na drogach w okolicach miejscowości Babiak, Karbowo, Wola Lipecka a także w okolicach Morawy, Stryjkowa i Nowej Wsi.

Wyjątkowo spokojny, bez wyjazdów, okazał się pierwszy dzień świąt. Drugiego dnia strażacy interweniowali dwukrotnie. W Runowie na drodze nr 513 doszło do wypadku. Auto osobowe na łuku jezdni wpadło do rowu. Dwoje młodych ludzi podróżujących autem, wydostało się z niego przed przybyciem służb ratunkowych.

— W okresie między świętami a sylwestrem działania straży pożarnej polegały także na usuwaniu pożarów sadzy w przewodach kominowych oraz wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, tego typu interwencje podejmowano kilkakrotnie — kończy rzecznik strażaków.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijfot.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages