Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni naszą tożsamość i pieniądze

2018-01-02 09:50:08 (ost. akt: 2018-01-02 10:01:09)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od blisko 6 lat trwa społeczna Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Akcja cenna dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i obywateli. Na koniec września 2017 r. w Centralnej Bazie Danych DZ zastrzeżonych było 1,8 mln dokumentów tożsamości. Wg danych z „Raportu o dokumentach infoDOK” tylko w ciągu ostatniego roku udaremniono aż 6,8 prób wyłudzeń kredytów.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni przed całym wachlarzem przestępstw. Na podstawie danych udostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej wiemy, że w samym sektorze bankowym, w ciągu ostatnich 12 miesięcy powstrzymano prawie 7 tysięcy prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 356 milionów złotych.

Jednym ze znaczących elementów Kampanii jest współpraca z Policją. Dzięki aktywnemu wsparciu Komendy Głównej i Komend Powiatowych, informacja o Systemie DZ trafia do wszystkich jednostek terenowych na terenie całego kraju, a stamtąd do każdej osoby, która zgłasza problem kradzieży dokumentów.

Kampanii patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ideę akcji licznie popierają urzędy miast i gmin w całej Polsce. Informacja o Systemie trafia wprost do Wydziałów Ewidencji Ludności wszystkich gmin. Oprócz rozpowszechnienia materiałów informacyjnych w budynkach magistratów, na miejskich portalach internetowych pojawiły się szczegółowe informacje, jak reagować w przypadku utraty dokumentów oraz linki do specjalnego portalu.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Ogranicza możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła.

Każdy, kto zgubił dokumenty lub komu zostały one skradzione powinien jak najszybciej zastrzec je w Banku, gdyż dziennie notuje się nawet kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym lub podrobionym dokumentem!

Informacje z jednego banku, poprzez System DZ, są błyskawicznie przekazywane do wszystkich banków i innych instytucji korzystających z Systemu. Oprócz banków korzystają z niego m.in. operatorzy telefonii komórkowych, Poczta Polska i szereg innych Uczestników. Dokumenty powinni sprawdzać także notariusze, hotele, wypożyczalnie czy agencje pośrednictwa wynajmu nieruchomości.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages