środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Dobrej jakości woda to priorytet

2017-12-22 11:52:38 (ost. akt: 2017-12-22 12:08:46)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zdrowie mieszkańców Gminy Lidzbark Warmiński jest sprawą priorytetową — twierdzi wójt Fabian Andrukajtis. — Dzięki modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej mieszkańcy będą mogli liczyć na niezawodny system dostawy wody.

Inwestycja będzie dofinansowana ze środków PROW na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” i składać się będzie z trzech etapów: część pierwsza - budowa sieci wodociągowej w miejscowości Nowa Wieś Wielka i budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowości Kraszewo, część druga - budowa sieci kanalizacyjnej wraz z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Redy Osada oraz część trzecia - przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kraszewo, Morawa, Runowo, Babiak.

Na wykonanie robót ogłoszono trzy przetargi. Pierwszy został unieważniony z powodu braku ofert. Podczas drugiego etapu wyłoniono wykonawcę tylko na pierwszą część. Dwie pozostałe części zostały unieważnione, gdyż kwota przeznaczona przez zamawiającego była mniejsza od kwot w złożonych ofertach.

Wykonawcą pierwszej części zostało Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę „WODROL” Olsztyn w Dywitach. Umowa z przedsiębiorstwem została podpisana 3 listopada na wartość 433.497,84zł.

W trzecim przetargu wyłoniono wykonawcę na dwie pozostałe części. Zostało nim Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa „Pyzak” Anna Pyzak. Umowę na wykonanie robót wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis podpisał 15 grudnia 2017r. Wartość drugiego etapu wynosi 807.904,97zł, a trzeciego 2.969.187,80 zł.

Całkowita wartość inwestycji to 4.210.590,61 zł z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 1.533.334 zł.
— Dobrej jakości woda to priorytet w naszej gminie — podkreśla Fabian Andrukajtis. – Cieszy mnie fakt, że gmina Lidzbark Warmiński nieustannie się rozwija, a co za tym idzie, poprawia się komfort życia mieszkańców.

Modernizacja infrastruktury kanalizacyjnej nie tylko przyczyni się do polepszenia warunków życia, ale i do prowadzenia działalności gospodarczej.
Poprzez powyższe inwestycje pragniemy zwiększyć bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę mieszkańców gminy i podnieść jakość ich życia.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Woda #2403258 | 83.28.*.* 22 gru 2017 20:22

    Ta woda tak dobra, że trzeba było się zaopatrzyć w dzbanek i filtry do wody by uchronić czajnik od zarastania kamieniem, a nerki od piasku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages