środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Spotkanie opłatkowe naszych emerytów

2017-12-21 11:08:49 (ost. akt: 2017-12-29 09:31:54)
Galeria zdjęć z Wigilii Polskiego Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim

Galeria zdjęć z Wigilii Polskiego Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Janina Tausiewicz

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował 13 grudnia 2017 roku dla swoich członków spotkanie wigilijne w siedzibie Domu Środowisk Twórczych "Ratusz".

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością pan burmistrz Jacek Wiśniowski, ks. proboszcz Roman Chudzik, zastępca wójta gminy Lidzbark Warmiński pan Tomasz Kołodziejczyk, dyrektor Biblioteki Miejskiej Dorota Paleń- Krajewska, zastępca dyrektora Lidzbarskiego Domu Kultury Jolanta Adamczyk oraz przedstawiciele PZERiI Dobrego Miasta.
Przy stołach nakrytych białymi obrusami, w blasku świec, znalazły się potrawy wigilijne (barszcz, pierogi, paszteciki, sałatki rybne oraz ciasta).
Spotkanie rozpoczął występ dzieci z Przedszkola nr. 5, tematycznie nawiązywał oczywiście do świąt Bożego Narodzenia. Ze wzruszeniem oglądaliśmy artystyczna prezentację umiejętności wokalnych i układów tanecznych. W końcowym efekcie przedstawienia, małe istotki przekazały wszystkim wzruszające życzenia. Oklaskom nie było końca.
Pan burmistrz Jacek Wiśniowski z przewodniczącą zarządu rejonowego PZERiI Janiną Tausiewicz wręczyli słodycze młodym artystom i ich opiekunom, dziękując za twórczą edukację.
W drugiej części spotkania lidzbarska poetka Teresa Lipska odczytała wzruszający okolicznościowy wiersz. Ksiądz proboszcz Roman Chudzik przytoczył fragmenty Starego Testamentu dotyczące cudu Bożego Narodzenia oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.
Po tych słowach zebrani podzielili się opłatkiem. Składanym wzajemnie życzeniom towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Władysławy Baraniak.
Pragnę podziękować za zaangażowanie się w organizację spotkania opłatkowego Halinie Koziatek, Irenie Chojęta, Helenie Aleksandrowicz, Tadeuszowi Szulewa, Janowi Jurkiewiczowi, Wandzie Gostomskiej oraz paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej za filmowanie spotkania.
Wszystkiego co najlepsze, rodzinnego ciepła i radości w nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia życzy w imieniu PZERiI dla członków i kół w terenie Janina Tausiewicz.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jas #2404249 | 77.234.*.* 25 gru 2017 08:40

  Czy w w Redakcji ktoś usnął???! Kolejny artykuł "Kiwity" o czymś, co do Kiwit ma 13 km., bo chodzi o Lidzbark Warmiński! W Kiwitach nie ma restauracji, kawiarni, Domu Kultury i podobnych "zbytków", więc proszę się dobrze zastanowić nad wiadomościami z Kiwit

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages