środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Przemysław Niedzielski nagrodzony w Czechach

2017-12-20 11:00:00 (ost. akt: 2017-12-20 11:10:52)
Przemysław Niedzielski

Przemysław Niedzielski

Autor zdjęcia: archiwum aktora

Przemysław Niedzielski rodem z Lidzbarka Warmińskiego został nagrodzony na Festiwalu Teatralnym w Czechach! Komisja uznała go za: "najlepiej zapowiadającego się młodego aktora". Zaprezentowano 12 różnych spektakli z kraju i z zagranicy.

— Teatr Dramatyczny z Płocka, w którym gra gościnnie Przemek Niedzielski zaprezentował się na 17. Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie — opowiada Alicja Andrzejewska, instruktor teatralny z Lidzbarskiego Domu Kultury. — Pojechał tam ze spektaklem pt. "Poskromienie złośnicy" Williama Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Przemek gra w tym spektaklu postać Biondella, pazia Lucencja.

W ocenie jury Festiwalu Przemek Niedzielski został uznany za: "najlepiej zapowiadającego się młodego aktora"!

Warto dodać, że podczas festiwalu zaprezentowano 12 różnych spektakli z kraju i z zagranicy.

Przemek Niedzielski pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego. Jest aktorem, absolwentem Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Debiutował w spektaklu Pan Mautz Sybille Berg, w reżyserii Andrzeja Majczaka, będąc jeszcze na drugim roku nauki.

Występował między innymi u boku Artura Steranko. Zawodowo zadebiutował w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jest laureatem statuetki Talent Roku 2013. Prawie pięć lat trenował Extreme Martial Art'z Tricks.

Przemka Niedzielskiego można było oglądać jeszcze w Warszawie, w Teatrze Syrena w "Kocie w butach", w Teatrze Rampa w "Kobietach na skraju załamania nerwowego'" w Łodzi, w Teatrze Muzycznym w "Cyrano" oraz we wspomnianym "Poskromieniu złośnicy" oraz w "Szatanie z siódmej klasy" i "Koniku garbusku" w Płockim Teatrze Dramatycznym.

Będziemy mogli zobaczyć Przemka po nowym roku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie zawita ponownie ze spektaklem "Wyspa", również nagrodzonym wyróżnieniem i nagrodą publiczności na IX Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA w Gorzowie Wielkopolskim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages