środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Bulwar w Lidzbarku Warmińskim oddany do użytku

2017-12-13 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-14 10:47:27)
Otwarcie bulwaru w Lidzbarku Warmińskim

Otwarcie bulwaru w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Anna Zbilska

Zimno nie przeszkodziło w uroczystym oddaniu do użytku bulwaru na Łyną. Bulwar ten to nie tylko ścieżki spacerowe, ławki czy zieleń. Jest tu też plac zabaw, siłownia, toalety, stoły do gry w szachy oraz pomniki znanych lidzbarczan.

Inwestycja nosiła nazwę "Zagospodarowanie brzegów rzeki Łyny od mostu na ul. Olsztyńskiej do mostu na ul. Kopernika w Lidzbarku Warmińskim" i dobiegła końca.

Ma to być miejsce integrujące mieszkańców, atrakcyjne i jednocześnie podkreślające walory przyrodnicze Warmii. Na ile się to udało każdy może zobaczyć spacerując alejami.

Chociaż bulwaru, chociaż najpiękniejszy czas tego miejsca jeszcze przed nim, kiedy wiosną i latem pojawi się zieleń posadzonych na bulwarze roślin, a piękna fontanna pokaże cała swoją krasę. Na razie jesteśmy przededniu zimy, więc urody tego miejsca jeszcze dobrze nie widać.

Inwestycja to łącznie koszt około sześciu milionów złotych. Jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 .

W ramach projektu umocniono brzegi Łyny narzutem kamiennym, odwodniono teren, wykonano ścieżki spacerowe i dydaktyczne, ciąg pieszo-jezdny, wejście na bulwar, miejsca do wypoczynku na trawie, siłownię zewnętrzną, miejsce do gry w bule, plac zabaw, stałe toalety, fontannę, widownię plenerową, monitoring, małą architekturę, nowe nasadzenia, itp.

Na bulwarze pojawiły się też posągi znanych osób związanych z Lidzbarkiem Warmińskim: Mikołaja Kopernika, Ignacego Krasickiego i Napoleona Bonaparte oraz tablice z informacjami o historii miasta, jego zabytkach, kulturze, sporcie i rekreacji oraz Sieci Cittaslow. Zainstalowano też monitoring.

Uroczystemu oddaniu do użytku bulwaru towarzyszyły koncerty i jarmark. A wieczorem odbył się specjalny koncert przebojów operowych i operetkowych w Oranżerii Kultury.



Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JURAND #2398142 | 83.31.*.* 14 gru 2017 18:33

  A ludzie uciekają z miasta,zarobki pożal się Boże

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages