Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Z komandosem o Marszałku

2017-12-12 12:15:34 (ost. akt: 2017-12-12 12:34:47)

Autor zdjęcia: Związek Piłsudczyków RP

Pułkownik Tomasz Łysek, pomysłodawca i wieloletni szef unikatowego w skali Polski projektu szkoleniowego "Patrol" był gościem specjalnym uroczystości patriotycznej "Śniadanie z Marszałkiem" w Szkole Podstawowej w Rogóżu.

Z komandosem o Marszałku Pułkownik Tomasz Łysek, pomysłodawca i wieloletni szef unikatowego w skali Polski projektu szkoleniowego "Patrol" był gościem specjalnym uroczystości patriotycznej "Śniadanie z Marszałkiem" w Szkole Podstawowej w Rogóżu.

Pułkownik był komandosem, służył w wojskach specjalnych, m.in. w 1. Specjalnym Pułku Komandosów. Program "Patrol", który stworzył to projekt dla prawdziwych twardzieli, takich polskich "Rambo".

Śniadanie z Marszałkiem to realizowany od roku 2013 projekt dydaktyczny odwołujący sie do przedwojennej tradycji świętowania urodzin Józefa Piłsudskiego.
Tegoroczna edycja projektu otwierała wojewódzkie obchody 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.

Licznie zebranych gości wśród których prócz płk. Łyska byli między innymi : kpt Lucjan Deniziak ps. "Orzeł" - żołnierz 3 Wileńskiej Brygady AK i 5 Wileńskiej Brygady AK mjr Zygmunta Szendzielorza ps."Łupaszka", Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski oraz Zastępca Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Tomasz Kołodziejczyk obejrzała występ szkolnego zespołu "Smyki Komendanta".

Projekcję filmu "Wśród Swoich" ukazującego życie codzienne Marszałka oraz widowisko artystyczne o Piłsudskim. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pokrojenie urodzinowego tortu.ewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Pilsudczyk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages