środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Moje miasto, moja miejscowość"

2017-12-08 08:58:20 (ost. akt: 2017-12-08 09:08:15)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

Spojrzenie na najbliższe otoczenie przez pryzmat fantazji w obrazach młodego pokolenia.

25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury, w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty, odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Moje miasto, moja miejscowość" z hasłem przewodnim ,,Moje miasto oczami wyobraźni".

Na wystawie pokonkursowej wyeksponowane zostały nagrodzone oraz wyróżnione prace plastyczne, wykonane różnorodnymi technikami malarskimi, rysunkowymi, a także graficznymi.Tegoroczny temat konkursu zachęcał do podróży w świat wyobraźni, sugerował odstąpienie od realistycznego postrzegania otoczenia, w którym żyjemy.

Zmierzenie się z proponowaną tematyką pozwoliło, biorącym udział w artystycznym przedsięwzięciu, na stosowanie takich środków wyrazu artystycznego i kompozycji plastycznych, które ukazały zaskakujący, pełen fantazji obraz polskich miast, miasteczek i wsi.

Na konkurs wpłynęło 666 prac z 66 szkół i placówek z całej Polski.Oprócz przyznanych nagród i wyróżnień w każdej kategorii wiekowej przyznano również nagrody specjalne:

Nagrodę Starosty Lidzbarskiego, Nagrodę Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Nagrodę Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury im.Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim oraz Nagrodę Studia Fotograficznego Bernadetty i Piotra Stańko.

Uroczystość ubarwił występ uczestniczki pracowni wokalnej MDK Julii Zielińskiej. Dodatkową formą wyróżnienia w konkursie była kwalifikacja 19 prac plastycznych do wystawy w Galerii w Oknie Młodzieżowego Domu Kultury.

Prace można oglądać i podziwiać na wystawie w oknie. Dzieła prezentują niezwykłe zakątki rodzimych miejscowości widzianych oczami nieograniczonej wyobraźni dzieci i młodzieży.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages