Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Twórczość Edwarda Stachury w Oranżerii Kultury

2017-12-05 09:08:08 (ost. akt: 2017-12-05 09:18:31)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

30 listopada w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie w Salonie Literackim, mającym na celu promocję czytelnictwa i integrację miłośników literatury. Tym razem motywem przewodnim była twórczość poety i prozaika Edwarda Stachury, którego 80 rocznica urodzin minęła 18 sierpnia tego roku.

Ten Salon Literacki był spotkaniem międzypokoleniowym. Wśród wykonawców znalazły się m. in. osoby, dla których Stachura był idolem czasów ich dorastania, jak też obecna młodzież ze szkół średnich, nie zawsze znająca twórczość poety.

Na początku wieczoru zaprezentowano nagranie fragmentu wywiadu ze Stachurą i jego autorskiego wykonania piosenki.

Następnie przypomniano sylwetkę i twórczość literata oraz fragment jego ostatniego, pisanego za życia wiersza „List do pozostałych”, wprowadzającego w klimat spotkania, podczas którego usłyszeliśmy wiersze, fragmenty prozy i piosenki.

Zwieńczeniem był występ Pawła Oleszczuka, uhonorowanego wieloma nagrodami na różnych festiwalach piosenki autorskiej.

Paweł z asystą gitary i harmonijki ustnej wykonał kilka utworów Stachury, w tym jeden do muzyki własnej - „Dookoła mgła” oraz podzielił się z uczestnikami swoją szeroką wiedzą o nim.

Na zakończenie uczestnicy włączyli się do wspólnego śpiewania najbardziej znanych piosenek Edwarda Stachury. Zaśpiewaliśmy „Życie to nie teatr”, „Z nim będziesz szczęśliwsza”, „Nie rozdziobią nas kruki”.

Mamy poczucie, że odżyła podczas spotkania w sercach publiczności twórczość bardzo minionej epoki, dająca możliwość wyboru inspiracji do kolejnych wieczorów w Salonie Literackim.ewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages