Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

"Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera"

2017-12-04 10:42:14 (ost. akt: 2017-12-04 11:05:37)

Czego spodziewa się ojciec, gdy po po piętnastu latach nieobecności chce zagościć w życiu syna ? Czy uczennicom uda się wykraść odpowiedzi do testu z matematyki i oszukać znienawidzonego nauczyciela?

Teksty, które dotyczą problemów współczesnych nastolatków, stały się inspiracją dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.


Oba są autorstwa Ewy Nowak - autorki felietonów, opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży, która podpowiada, jak radzić sobie w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z rodzicami i przyjaciółmi, z przeciwnościami losu.


Zostały one wybrane do prezentacji 16.11.2017 r.na III Szkolnym Festiwalu Sztuki Pięknego Czytania, a następnie 23.11.2017 r. przybliżone słuchaczom na IV Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście.


Dwa zespoły czytelnicze z naszej szkoły pięknie się zaprezentowały w teatralnej konwencji czytania. Są to uczniowie kl. 3 a : Kinga Palimąka, Oliwia Krawczyk, Nataniel Miszczak, Mateusz Pastuła, Mariusz Józwik, Karolina Rzygalińska - przedstawili fragment powieści "Yellow bahama w prążki" oraz uczniowie z kl. 2 b: Marta Kosowska, Kacper Walesiak, Natalia Szadziun, Katarzyna Mielnik - zapoznali słuchaczy z opowiadaniem "Nienawiść do belfra".

Grupa z kl.3 a została doceniona przez jury konkursowe i nagrodzona III miejscem na IV Festiwalu Sztuki Czytania, co było nie lada wyróżnieniem wśród bardzo licznych uczestników konkursu z województwa warmińsko-mazurskiego i nowym doświadczeniem dla gimnazjalistów.

Miłym gestem organizatorów było nagrodzenie wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami - oczywiście książkowymi :)

Chińskie przysłowie mówi : " Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera", korzystajmy więc z tego dobrodziejstwa do woli.


Uczniów jak co roku przygotowywała I.Podolecka-Flont, a opiekę w czasie wyjazdu sprawowała M.Rutkowska.

zdjęcia - Mariola Rutkowska

ewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages