Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Uczestnicy zajęć w MDK zwycięzcami IV Festiwalu Sztuki Czytania

2017-12-01 10:57:09 (ost. akt: 2017-12-01 10:59:24)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

W listopadowym przeglądzie konkursowym sztuki czytania wzięło udział około 500 uczestników z województwa warmińsko – mazurskiego.

Ogłoszony konkurs na najlepszą interpretację czytanych utworów poetyckich, prozatorskich, scen z dramatów był adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Warmii i Mazur.

Różne konwencje teatralnej wizji czytania literatury oceniało profesjonalne jury, w składzie: Andrzej Fabisiak, Wiesława Szymańska – Niemaszek i Elżbieta Lenkiewicz.

Kreatywnością, artystyczną i oryginalną interpretacją tekstu literackiego wykazała się teatralna grupa Tabu: Gabriela Walicka, Barbara Puszcz, Jakub Kondratowicz i Paweł Truszczyński.

Wychowankowie Anny Wiatrak, w kategorii klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych , zdobyli I miejsce za innowacyjną interpretację utworu: ,,Rozmowa liryczna’’ – K.I. Gałczyńskiego.

To wielki sukces, bowiem sztuka czytania nie tylko promuje kulturę żywego słowa, ale też kształtuje twórczą osobowość.

Teatr i literatura w połączeniu z czytelnictwem stanowią wspaniałą, naturalną możliwość konwersacji na poziomie problemowym i estetycznym.

Samo współzawodnictwo w prezentacji czytanych utworów jest wielkim wyzwaniem.

A najwyższe miejsce na podium młodzieżowej grupy dowodzi, że zajęcia pozaszkolne w Młodzieżowym Domu Kultury pomagają nie tylko rozwijać talenty, ale również wspierają proces samorealizacji.
Informacja MDK


ewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages