Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wyniki badań naszych dzieci rozdane

2017-11-28 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-01 15:44:39)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Zakończyły się spotkania z rodzicami, którzy zgłosili udział swoich dzieci w projekcie "Lidzbark Warmiński bez wad postawy". Miasto przebadało 1650 przedszkolaków i uczniów. Wyniki badań trafiły już do zainteresowanych, są dramatyczne.

Spotkania odbywały się w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w Lidzbarku Warmińskim.

Na spotkaniach tych był przedstawiciel badającej dzieci przychodni lekarskiej Medical fizjoterapeuta Maciej Lasocki — przekazał wyniki badań rodzicom (na płytach CD i na papierze) wraz z ich opisem oraz burmistrz miasta Jacek Wiśniowski, który omówił kolejne etapy realizacji projektu i podsumował dotychczasowe działania.

Tak jak pisaliśmy wcześniej prawie wszystkie dzieci wymagają zajęć korekcyjnych, a niemal połowa z nich wręcz rehabilitacji.

Program "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" jest unikatowy. Akcję objął patronatem honorowym wiceminister sportu i turystyki Jan Widera. Zainteresowała się nią też minister edukacji Anna Zalewska, która zapowiedziała swoją obecność na konferencji, zaplanowanej w Lidzbarku Warmińskim na grudzień.

Przypomnijmy. Burmistrz Jacek Wiśniowski jeszcze wiosną powołał zespół do spraw realizacji projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy", w skład którego weszli: Tomasz Naumczyk, Katarzyna Radulewicz, Andrzej Dryzelenko, Wojciech Korzeniewski, Ewa Lubińska, Iwona Łagocka, Piotr Pasternak, Grażyna Rysik-Rakowska oraz Jaremi Sciepurko.

Działania rozpoczęły się w ubiegłym roku szkolnym. Projekt jest akcją profilaktyczną, która ma na celu przebadanie kręgosłupów i stóp dzieci, a następnie przeprowadzenie działań zapobiegawczych.

Do szkół wprowadzone zostaną między innymi dodatkowe zajęcia korekcyjne. W tych szkołach, w których będzie brakowało nauczycieli z uprawnieniami do prowadzenia zajęć korekcyjnych, będą dodatkowe szkolenia dla wuefistów.

Po roku przedszkolaki i uczniowie zostaną jeszcze raz przebadani, żeby sprawdzić, czy akcja przyniosła skutek.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piłka #2387999 | 193.243.*.* 1 gru 2017 14:46

  Dlaczego nikt w Lidzbarku nie uczestniczy w projekcie Kinder sport? http://wmzps.org/kindersport-2018-konkur s-na-organizacje-turniejow-eliminacyjnyc h/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Olo #2385875 | 195.136.*.* 29 lis 2017 15:44

  Ciekawe bo na Polnej jeszcze spotkanie nie odbyło się:-P

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. D #2385694 | 77.112.*.* 29 lis 2017 13:06

   Wyniki były na płytach CD, a nie na dyskietkach

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. rodzic #2385188 | 195.136.*.* 28 lis 2017 21:27

    W-F w szkołach podstawowych leży i woła o pomoc. W szkołach średnich już jest za późno. Wirtualny świat zaszczepiony w dziecku już od przedszkola i szkoły podstawowej !

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages