środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

FINAŁ SŁOWEM MALOWANE

2017-11-27 14:22:39 (ost. akt: 2017-11-27 14:39:42)

25. listopada br. w Oranżerii Kultury odbył się FINAŁ 3 – edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SŁOWEM MALOWANE' 2017. W tym roku organizatorzy zaprosili do tworzenia ilustracji do utworów pisarki i poetki Wandy Chotomskiej.

Konkurs ogłoszono w sześciu kategoriach odbiorców: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i IV-VII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, szkoły i placówki specjalne oraz gimnazja i licea plastyczne.

Wpłynęło 1144 prace ze 138 placówek z różnych stron Polski – często odległych zakątków, a mianowicie Krakowa, Gdańska, Warszawy oraz m. in. Kiełczowa, Radzik Dużych, Miączyna i naszego miasta.

Uczestnicy zilustrowali 264 utwory Wandy Chotomskiej. Najczęściej interpretowano: wiersze - „Kurczę blade”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Spacer z psem”, legendę „Smok ze Smoczej Jamy” i „Dzieci Pana Astronoma”.

Jury konkursowe: Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Katarzyna Kaldowska, Anna Puszcz, Adam Brodowski i Mariusz Kaldowski nagrodziło 25 osób i przyznało 34 wyróżnienia.

Komisja ponadto przyznała Dyplomy Uznania paniom Annie Wasilewskiej z Przedszkola nr 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim i Małgorzacie Wrzosińskiej z Fundacji Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie.

3 edycja konkursu zainspirowała znacznie większą ilość uczestników niż w latach poprzednich. Najliczniejszą grupą w bieżącym roku były klasy I-III.

W kategorii liceów plastycznych otrzymano prace będące pełną ilustracją książkową. Docenione zostały prace wykonane techniką grafiki komputerowej obejmujące wspólną prezentację tekstu i ilustracji.

Komisja po raz kolejny zwróciła uwagę, iż prace powinny być plastyczną interpretacją wybranego tekstu.

Na finał przybyli Goście: laureaci, wyróżnieni, ich całe rodziny, instruktorzy i pedagodzy z naszego miasta i okolic, a nawet z Łomży, Bydgoszczy i Żyrardowa.

Podczas spotkania członkowie jury i opiekunowie plastyczni wyrecytowali wybrane wiersze Chotomskiej w podziękowaniu uczestnikom za ich trud i wniesioną pracę.

Niesamowity klimat tworzyły kolorowe bańki, które „przyfrunęły z Bańkowic Mydlanych”. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Następna edycja konkursu za rok – już gorąco zapraszamy!Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages