Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Spotkanie autorskie z Wojciechem Motylewskim

2017-11-22 10:37:35 (ost. akt: 2017-11-22 10:53:14)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

16 listopada Oranżeria Kultury zaprosiła na kolejne spotkanie z powieścią historyczną. Tym razem za sprawą Wojciecha Motylewskiego – lidzbarczanina i historyka, przenieśliśmy się z epokę napoleońską. Autor przedstawił swoją trzecią powieść pt. „W służbie Bonapartego”, będącą ostatnią częścią trylogii opowiadającej losy warmińskiej rodziny Gierszów

Wojciech Motylewski jest z wykształcenia historykiem i miłośnikiem regionalnej historii. To właśnie dzieje warmińskiej krainy stara się propagować w swoich książkach, by móc przekazywać je w prostej formie do jak największej liczby czytelników.

Od kilku lat działa czynnie jako rekonstruktor Wileńskiego Pułku Muszkieterów. Jak sam przyznaje, wiele postaci ukazanych w jego powieściach wzorowanych jest na autentycznych osobach, w dużej części tych, z którymi spotyka się jako rekonstruktor.

Poprzednie dwie książki trylogii to „Kurier Napoleona” i „Skarby cara Aleksandra”. Ostatnia powieść kontynuuje losy ukazanych w nich bohaterów i przenosi tym razem czytelnika pod mury smoleńskiej twierdzy, gdzie w 1812 roku Napoleon podejmuje zgubną dla siebie decyzję marszu na Moskwę.

Jak podkreśla autor, jego książki nie są pracami naukowymi. Nie znajdziemy w nich skomplikowanych terminów czy dat trudnych do zapamiętania. Są one raczej próbą pokazania dziejów małej ojczyzny poprzez pryzmat świadków tych wydarzeń.

Autor ma nadzieję, że zawarta w powieściach fikcja literacka rozbudzi w czytelniku zainteresowanie dawną historią i wydarzeniami, które rzeczywiście miały w niej miejsce.

Na spotkaniu w Oranżerii Wojciech Motylewski opowiedział publiczności, jak zaczęło się jego zainteresowanie epoką napoleońską i skąd wziął się pomysł oraz inspiracje do przełożenia swojej wiedzy na tekst literacki.

Publiczność mogła dodatkowo obejrzeć fotografie ukazujące działalność Stowarzyszenia „Reduta Orneta” biorącego także udział w rekonstrukcjach z epoki napoleońskiej i propagującej historię Warmii.

Zachęcamy do przeczytania książki „W służbie Bonapartego”, która dostępna jest w naszej bibliotece. Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolega z osiedla #2380329 | 88.156.*.* 22 lis 2017 20:50

    Szacun dla Wojciecha - pozdrawiam - mucha

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages