Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Droga na Tolniki Inwestycją Roku 2016

2017-11-20 14:13:46 (ost. akt: 2017-11-21 14:57:35)
Kongres Przyszłości (Jan Harhaj, Wiesław Tkaczuk, Gustaw Marek Brzezin)

Kongres Przyszłości (Jan Harhaj, Wiesław Tkaczuk, Gustaw Marek Brzezin)

Autor zdjęcia: Anna Zbilska

Pierwszy Kongres Przyszłości w Olsztynie był okazją do ogłoszenia wyników plebiscytu na Inwestycje Roku 2016. Wśród laureatów znalazł się powiat lidzbarski i gmina Kiwity.

Plebiscyt Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego "Inwestycje Roku 2016" odbywał się w kilku kategoriach.

Powiat lidzbarski i gmina Kiwity zdobyły statuetkę w kategorii "Wykorzystywanie środków unijnych" za inwestycję pod nazwą "Poprawa dostępności mieszkańców Tolnik Wielkich i Kobieli do drogi wojewódzkiej 513 i siedziby gminy Kiwity".

Dyplom i statuetkę odebrali starosta lidzbarski Jan Harhaj oraz wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk.

Inwestycję zakończono oficjalnie 7 grudnia 2016 r. Oddano wówczas do użytku 8,55 km przebudowanej drogi powiatowej 1946N. Zadanie to realizowano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, środków pochodzących z budżetów powiatu lidzbarskiego oraz gminy Kiwity.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 1 589 735 złotych.
— Cieszy nas to szczególne wyróżnienie — powiedział Jan Harhaj. — Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie dobra współpraca między powiatem a gminami, z którymi współpracujemy od lat. Dzięki temu powiat lidzbarski znajduje się na drugim miejscu w kraju pod względem wykorzystania środków unijnych.

— To radość dla mnie osobiście, ale też dla radnych i mieszkańców naszej małej gminy — zwierzył się wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk. — Cieszy nas, że zostaliśmy zauważeni. Inwestycja doszła do skutku dzięki współpracy ze starostą lidzbarskim. Powiat miał większy w nią wkład.

Plebiscyt "Inwestycje Roku 2016" to nie tylko jedna kategoria. Firma Impress Decor Ełk zdobyła statuetkę w kategorii "Społeczna odpowiedzialność biznesu", Szynaka Day w kategorii "Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom". "Inwestycja przyjazna środowisku" to termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Ostródzie, a "Inwestycją w rozwój edukacji i kultury" okazała się renowacja Pałacu Mortęgi.

Kapituła Grupy WM przyznała statuetkę specjalną firmie Michelin, której przypadł zarazem tytuł Inwestycji Roku 2016. Fabryka Michelin w tym roku obchodzi 50-lecie. Przyznano także tytuł Damy Biznesu 2016. W tym roku została nim uhonorowana dr Irena Eris.

Uroczyste rozdanie statuetek i dyplomów było jednym z punktów programu pierwszego Kongresu Przyszłości organizowanego przez Grupę WM, wydawcę Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego oraz Urząd Marszałkowski z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem na czele i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, w którego gościnnych progach impreza się odbywała.

Kongres Przyszłości to bez wątpienia bezprecedensowe wydarzenie w historii regionu, bo po raz pierwszy pojawiło się miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy nauką, biznesem i technologią.

Zanim do głosu doszli eksperci, by szukać odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku ma się rozwijać region, między innymi symbolicznie otwarto Międzynarodowe Biuro Stowarzyszenia Cittaslow, które będzie się mieściło w Olsztynie. To pierwsze zamiejscowe biuro stowarzyszenia.

W naszym regionie do sieci Cittaslow należy aż 20 miast, w tym Lidzbark Warmiński i Orneta.

Kongres stworzył przestrzeń do rozmowy o przyszłości Warmii i Mazur w różnych jej aspektach, nie tylko w kwestii biznesu, choć oczywiście to, jak nam się będzie żyło, w dużej mierze zależy od stanu gospodarki w regionie, jej innowacyjności, zdolności konkurowania.

Tematy omawiane na Kongresie zostały podzielone na pięć bloków: ,,Zdrowie nade wszystko ", ,,Nowe technologie i innowacje w biznesie'', "Jak żyć w małych miastach", "Gospodarcza siła regionu'' oraz ,,Jak nie zwariować w otaczającym nas świecie i odnieść sukces?". Wśród prelegentów były nazwiska, które zna cała Polska. Kolejny kongres już w czerwcu.
lub

Wyniki ubiegłorocznego plebiscytu ogłosiliśmy na Kongresie Przyszłości

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2456603 | 79.187.*.* 8 mar 2018 11:13

  szkoda że skrzyżowanie z drogą wojewódzką od strony Żegot jest w katastrofalnym stanie - garby że nie ma jak ich ominąć - wstyd i nic więcej , droga pęka w wielu miejscach na całym odcinku , na odpier..... zrobiona inwestycja

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fareta #2379493 | 195.136.*.* 21 lis 2017 22:05

  Materiał przesłany przez samorząd !? Mają rozmach ...........z ta droga !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec #2379179 | 188.146.*.* 21 lis 2017 16:33

  a kiedy Nowa droga z Lw do Jezioran na pewno jest ważniejsza niż na jakieś tolniki śmieszne . bo tam dziura na dziuze masakra koła można pokrywać i zawieszenie co rok trzeba robić a co kto mam za to zwróci no powiaty lidzbarski i olsztyński na pewno nie bo mają ta droga i nas głęboko gdzieś.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. xoxoxo #2379119 | 213.5.*.* 21 lis 2017 15:03

   Teraz poprawcie nam dostęp do Lidzbark ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages