Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Gabriela Walicka reprezentowała województwo

2017-11-20 14:25:09 (ost. akt: 2017-11-22 10:08:39)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

W dniach 17 – 19 listopada Gabriela Walicka reprezentowała nasze województwo na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkolnej.

Konkurs odbył się w Golubiu Dobrzyniu. Gabriela Walicka uczęszcza na zajęcia pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Jest uczennicą lidzbarskiego Zespołu Szkól Ogólnokształcących.

W krajowych zmaganiach oratorskich wzięli udział najlepsi krasomówcy z całej Polski. Wychowanka Anny Wiatrak wygłosiła tekst pt. „Powiatowy czar miasteczek czyli w sieci Cittaslow na Warmii” i zajęła 6 miejsce, plasując się w pierwszej dziesiątce złotoustych.

Wymownie i szczerze zachęciła do wizytowania „ślimaczych” miasteczek powiatu lidzbarskiego, do których należy przyjechać. Nie tylko „dla ludzi, którzy mają tu dobre serca, są bardzo gościnni, gospodarni i chętnie wszystkich witają”, ale także dla eterycznego powietrza i pięknej kultury.

Ekspresyjnie przekonywała, rekomendując regionalne walory wyjątkowej Warmii, wartej odwiedzenia i do której pała się miłością od pierwszego wejrzenia. To urokliwy prezent turystyczny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages