Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Nietypowa lekcja historii

2017-11-15 14:49:09 (ost. akt: 2017-11-17 09:35:49)

Autor zdjęcia: Wojciech

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim w ciekawy sposób uczczono 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klasy VIIB wraz z wychowawczynią Mirosławą Fesnak zorganizowali "nietypową lekcję historii". Składało się na nią spotkanie z Józefem Piłsudskim, w którego rolę wcielił się pan gen. Józef Zysk, założyciel domu Pamięci J. Piłsudskiego w Rogóżu.

Każdy z uczniów otrzymał piękny kotylion, który dumnie tkwił na piersiach przez cały ten dzień. Zabrzmiała „ Pieśń o miłym wodzu” i pojawił się w pełnym umundurowaniu i z szablą „najprawdziwszy” Józef Piłsudski. Przemaszerował wśród szeregów uczniów i zaprosił do sali na spotkanie z nim. Jedna z klasopracowni zamieniona w pokój w dawnym stylu zapraszała na spotkanie z historią. I się zaczęło…

Pan Józef Zysk w roli marszałka Piłsudskiego przedstawił jego postać oraz rolę, jaką odegrał w odzyskaniu niepodległości Polski. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem w bezszelestnej ciszy wsłuchiwali się w opowieści o historii wydarzeń sprzed 99 lat oraz mieli okazję wysłuchania pięknej deklamacji wierszy Juliusza Słowackiego, którymi pan Józef urozmaicił to spotkanie.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do oglądania okolicznościowej wystawy przygotowanej na głównym holu. Eksponaty zostały udostępnione przez prowadzącego i pochodziły z Domu Pamięci w Rogóżu.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę i chętnie zadawali jej właścicielowi pytania. Wielką atrakcją dla dzieci było wykonanie zdjęcia z szablą, którą chętnie udostępniał bohater tego dnia.

Wojciech KarolonekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages