Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Lidzbark Warmiński. Niebezpieczne znalezisko w ogrodzie

2017-11-09 14:21:07 (ost. akt: 2017-11-09 14:24:04)

Autor zdjęcia: materiały komendy policji

Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego podczas prac ziemnych na swojej posesji, natknął się na pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.

— Pocisk znajdował się w bliskiej odległości od budynków mieszkalnych i gospodarczych, dlatego konieczna była ewakuacja właścicieli zabudowań — poinformowała podkom. Monika Klepacka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. —Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone i zneutralizowane przez saperów z jednostki w Olsztynie.

Mężczyzna natknął się na pocisk podczas prac ziemnych na swojej posesji. O swoim znalezisku mieszkaniec miasta natychmiast powiadomił policjantów z lidzbarskiej komendy.

Na miejscu policjant z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym potwierdził, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci. W związku z realnym zagrożeniem bezpieczeństwa właścicieli zabudowań policjanci przeprowadzili ich ewakuację.

Patrol saperski z jednostki w Olsztynie przewiózł pocisk do miejsca, w którym został zneutralizowany.

Policja przypomina!
W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom, np. Policji.

Informując o niebezpiecznym znalezisku należy precyzyjnie określić miejsce odnalezienia, określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość, podać telefon lub adres kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych.

W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić Policję, która potwierdzi, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomi o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczy miejsce do czasu ich przybycia.
Informacja KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages