Karatecy z Lidzbarka Warmińskiego wywalczyli 15 medali

2017-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-06 11:32:51)
Otwarty Młodzieżowy Turniej Karate pod nazwą II Sępopolskie Spotkania z Karate

Autor zdjęcia: materiały klubu

Reprezentacja Lidzbarka Warmińskiego wywalczyła 15 medali: 8 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe podczas II Sępopolskich Spotkań z Karate. W zawodach wzięło udział 74 zawodników i zawodniczek z Bartoszyc, Reszla, Korsz, Sępopola i Lidzbarka Warmińskiego.

Otwarty Młodzieżowy Turniej Karate pod nazwą II Sępopolskie Spotkania z Karate odbył się 28 października. W zawodach uczestniczyło 74 zawodników i zawodniczek z Bartoszyc, Reszla, Korsz, Sępopola i oczywiście Lidzbarka Warmińskiego.

Zawodnicy przez kilka godzin rywalizowali podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe w konkurencji kata i kumite.

— Zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem, więc hala szczelnie zapełniła się kibicami, którzy dopingowali swoich faworytów — opowiada sensei Andrzej Litwin, prezes Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.

Reprezentacja Lidzbarka wywalczyła 15 medali (8 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe). Złote krążki zdobyli: Adrian Wzorek w konkurencji kumite junior i w kata, Lena Gałązka w kategorii młodzik, Miłosz Wach w kategorii młodzik, Mikołaj Kurta w kategorii kadet, Weronika Konwicka w kata, Michał Jasinowicz w kategorii młodzik, Damian Dydziński w kata. Srebrne medale wywalczyli: Maciej Jowik w kategorii junior, Aleksandra Bakuła w kategorii junior, Oliwia Orszewska w kategorii kadet, natomiast brązowe medale wywalczyli: Marta Zawadzka w kategorii junior, Wojciech Jasinowicz w kategorii kadet, Lena Gałązka w konkurencji kata.

— Był to dobry "poligon" dla naszych zawodników, ponieważ do końca roku czeka naszą ekipę wiele ważnych startów — kontynuuje prezes Litwin. — Już 11 listopada Adrian Wzorek będzie uczestniczył w Mistrzostwach Europy, 18 listopada w Bartoszycach XI Ogólnopolski Turniej Bartoszyce Cup oraz turnieje w Łosicach i Giżycku, a rok zakończą nasi zawodnicy Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się 16 grudnia w Koszalinie.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij