Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Życie cukrem naznaczone

2017-11-05 18:41:18 (ost. akt: 2017-11-05 18:44:54)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Cukrzyca dotyka również najmłodszych. Chcąc uświadomić nauczycielom, jak powinni się zachować, gdy choremu dziecku w szkole spadnie lub podniesie się glukoza we krwi, dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim zorganizowała nietypowe szkolenie. Nie dotyczyło ono bowiem problemów stricte pedagogicznych, lecz miało na celu zapoznanie pedagogów z zagadnieniami tej przewlekłej choroby.

Spotkanie prowadziła pani ze stowarzyszenia diabetyków, która w bardzo zrozumiały sposób opowiedziała zebranym, czym jest cukrzyca, jakie daje powikłania i jak można zaradzić problemom z niej wynikającym. Wytłumaczyła takie pojęcia, jak hipoglikemia, hiperglikemia, glukometr, glukagon, pompa insulinowa, opowiedziała też o roli insuliny w organizmie, Wyjaśniła również ile wynosi norma glukozy u człowieka i kiedy należy udać się po pomoc. Zapewniła też, że przy prawidłowym leczeniu i odpowiedniej diecie oraz dzięki właściwemu wysiłkowi fizycznemu z tą chorobą można normalnie żyć.

Na zakończenie prelegentka przekazała książki o cukrzycy do biblioteki szkolnej.

Wojciech Karolonek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: karo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages