Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Vita Activa podbiła nam serca

2017-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-31 10:18:12)
Vita Activa w Lidzbarku Warmińskim

Vita Activa w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Vita Activa to orkiestra, której członkowie to w większości osoby niepełnosprawne. W minioną sobotę dała koncert w Hotelu Krasicki. Do Lidzbarka Warmińskiego przyjechała na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy lidzbarskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

— Chcielibyśmy aby i w naszym mieście powstała taka orkiestra — powiedziała Elżbieta Lewandowska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

Jest już jej zaczątek — zespól muzyczny, który powoli zaopatruje się w instrumenty. Niedawno grupa ta została obdarowana kontrabasem przez Lions Club w Lidzbarku Warmińskim.

Jednak aby powstała orkiestra - instrumentów i chętnych do grania trzeba więcej. Okazją aby to zasygnalizować był między właśnie koncert Vita Activy, która zobrazowała jaki może być efekt końcowy.

Orkiestra, która przyjechała do nas z Gdańska zachwyciła publiczność, która licznie przybyła do sali Dantyszek hotelu.

Jak powiedział prowadzący koncert Ryszard Popowski Vita Activa powstała w 1995 roku, czyli aż 22 lata temu z inicjatywy Haliny Szymańskiej.

Publiczność dowiedziała się też, że Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną prowadzi szkołę muzyczną, do której między innymi uczęszczają muzycy chętni do członkostwa w orkiestrze.

Tak więc Vita Activa tworzą profesjonaliści. Obok osób niepełnosprawnych zespół współtworzą także wolontariusze, między innymi rodzice, nauczyciele, czy muzycy zawodowi.

Podczas koncertu goście zaangażowali też do orkiestry (na jedne utwór) wicestarostę lidzbarskiego Jarosława Koguta, burmistrza Jacka Wiśniowskiego, Barbarę Krasowską kierownik MOPS oraz Pawła Rolikowskiego opiekuna zespołu działającego przy ŚDS. Wspólne granie wyszło znakomicie.

Artyści z Gdańska podbili serca mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Dostali owacje na stojąco.
lub


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages