Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

To były Złote Gody aż 19 małżeństw

2017-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-31 13:17:14)
Złote Gody 2017 w Lidzbarku Warmińskim

Złote Gody 2017 w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Miłość, szacunek, zaufanie, wybaczanie — to podstawa długotrwałego związku. Tak przynajmniej twierdzą małżonkowie, którzy obchodzili w ostatnią sobotę swoje Złote Gody. Aż 19 par otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie.

W lidzbarskim urzędzie stanu cywilnego w ostatnią sobotę, 28 października odbyła się niezwykła uroczystość, a właściwie cztery uroczystości, podczas których aż 19 par zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wręczyli je burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski oraz wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis. Przy czym burmistrz pełnił tego dnia rolę wyjątkową — kierownika USC, stając obok Haliny Hejman, która wspierała go swoim ogromnym doświadczeniem w tym zakresie.

— Prawdziwa miłość poznajemy nie po jej sile, ale po czasie jej trwania — mówiła kierownik lidzbarskiego urzędu stanu cywilnego, a burmistrz Jacek Wiśniowski, po chwili dekoracji medalami oraz gratulacjach, pytał pary o receptę na długoletnie zgodne pożycie.

— Miłość, cierpliwość, wzajemny szacunek, tolerancja, umiejętność wybaczania, zaufanie — wymieniali małżonkowie. Mówili też o wartości zdrowia.

— Trzeba się wzajemnie słuchać — dodała jeszcze jubilatka Halina Wieczorek.
— Jestem przekonany, że znaczenie ma także rodzina, która państwa otacza, wspiera, darzy miłością — mówił burmistrz Jacek Wiśniowski, a wszyscy obecni się z nim zgodzili.

Małżonkowie doszli też do pewnej konkluzji — razem żyje się lepiej.

Jako pierwsi medalami uhonorowani zostali: Stanisława i Stanisław Piaseccy, Janina i Henryk Królikowscy, Jadwiga i Zdzisław Wyżlic oraz Halina i Piotr Kielak.

Następnie w sali USC pojawili się: Walentyna i Sergiusz Syraj, Leonarda i Jerzy Chojęta, Janina i Grzegorz Stępniewscy, Alicja i Leon Gumowscy oraz Krystyna i Roman Skorupscy.

Później swoją uroczystość miały pary: Halina i Władysław Wieczorek, Eugenia i Ryszard Ciak, Bronisława i Józef Kling, Jadwiga i Anatol Barwicz oraz Wanda i Stanisław Kubiak.

Na ostatnią tego dnia uroczystość jubileuszową zaproszono małżeństwa z terenu gminy Lidzbark Warmiński. Byli to: Maria i Leon Augustynowicz, Zdzisława i Kazimierz Balukiewicz, Danuta i Stanisław Biernaccy, Helena i Tadeusz Wasilewscy oraz Helena i Stefan Werbiccy. Tym parom medale wręczał wójt Fabian Andrukajtis.

— Wspólne pól wieku to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to zarazem wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się wstąpić w związek małżeński. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages