Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Dzień Szkoły Głównej Handlowej w ZSZ

2017-10-29 17:25:09 (ost. akt: 2017-10-31 13:40:52)

Autor zdjęcia: Grażyna Brzozowska

10 października w Zespole Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim po raz kolejny odbył się Dzień Szkoły Głównej Handlowej. Szkoła w tym dniu pełna była dekoracji w barwach SGH oraz ZSZ, a wszyscy ekonomiści naszej szkoły zebrali się w auli.

Na korytarzach mogliśmy dowiedzieć się więcej o SGH dzięki specjalnie przygotowanym na tę okazję gazetkom i plakatom.

Klasa III TE przygotowała także pyszności, których każdy mógł skosztować. Babeczki oraz inne atrakcje kulinarne znajdowały się na specjalnie przygotowanym stoisku. Chętnych nie brakowało.

W tym szczególnym dniu, wszyscy ekonomiści naszej szkoły zebrali się na auli, by porozmawiać i powspominać nasze wizyty w SGH w Warszawie.

Przypominamy, że 13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa ze Szkołą Główną Handlową, w ramach projektu „Klasa akademicka SGH”. Uroczystość podpisania współpracy odbyła się w Warszawie podczas obchodów 110 – lecia istnienia uczelni.

Z wielką radością i dumą informowaliśmy, że nasza szkoła rozpoczyna współpracę z renomowaną uczelnią: Szkołą Główną Handlową w ramach programu „Klasa akademicka SGH”.

Celem programu jest rozwijanie współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Nasz udział w projekcie stwarza możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim.

Program pozwala poznać ofertę edukacyjną uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. Dzięki tej współpracy poznajemy nie tylko uczelnię, ale także ciekawe miejsca w Warszawie: Łazienki Warszawskie, Stare Miasto, Muzeum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, Park Trampolin Hangar 646.

W tym dniu do naszej szkoły przybył gość specjalny – doktor Dariusz Danilewicz z SGH w Warszawie, który poprowadził wykład na temat: „Robotyzacja i cyfryzacja a przyszłość pracy”.

Była to tematyka nawiązująca do dzisiejszych czasów – doby telefonów i komputerów. Prowadzący ciekawie opowiadał o technologii i jej ogromnym wpływie na zmiany na rynku pracy.
Wykład skłaniał do wielu refleksji.

Podczas apelu mogliśmy również wysłuchać piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno - muzycznego „In Our Power” prowadzonego przez p. Annę Bielewicz oraz podziwiać występ naszej grupy policyjno-prawnej przygotowanej przez p. Artura Wangina, która zaprezentowała umiejętności akrobatyczne i samoobrony.

Po części głównej apelu odbyły się warsztaty pod hasłem: „Oczywiste i nieoczywiste pomysły na biznes” prowadzone również przez doktora Dariusza Danilewicza.

Następnie miały miejsce ćwiczenia, mające na celu doskonalenie umiejętności wprowadzania nietypowych produktów na rynek, np.: roweru z bambusu, torebki z lego czy kolczyków z betonu.

Nasze zaskoczenie było ogromne, bowiem pod koniec pracy nad zadaniem okazało się, że każdy z tych przedmiotów istnieje naprawdę!

Warsztaty były pracowitym i ciekawym doświadczeniem. Zasłużyliśmy na odpoczynek i chwilę relaksu, dlatego wyruszyliśmy do Term Warmińskich. Na miejscu pograliśmy w kręgle i zjedliśmy obiad.

Dzień SGH w ZSZ upłynął pod znakiem nowych informacji, nowinek technologicznych i ekonomicznych newsów, na rzetelnej pracy w grupach i chwilach odpoczynku.

Mamy nadzieję, że z każdym rokiem nasza współpraca będzie jeszcze bardziej zażyła, tym bardziej, że nam pomysłów nie brakuje i jesteśmy dumni, że mamy takiego opiekuna i patrona jak Szkoła Główna Handlowa. Dziękujemy!
Anna Mikołap kl. IIITE, Patrycja Krynicka kl. IITE


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages