Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Grzywna za... błoto

2017-10-25 09:00:27 (ost. akt: 2017-10-25 09:04:05)
Na trasie Babiak - Runowo bryły ziemi ciągnęły się na ponad 4 km

Na trasie Babiak - Runowo bryły ziemi ciągnęły się na ponad 4 km

Autor zdjęcia: materiały KPP LW

Pojazdy używane w polu, na terenach leśnych oraz na placach budów wyjeżdżając na ulice pozostawiają za sobą niebezpieczną dla użytkowników ruchu warstwę błota. Policjanci przypominają, że tego typu zachowanie jest wykroczeniem zagrożonym grzywną.

Na naszych drogach pojawiają się pojazdy, maszyny i urządzenia, których głównym miejscem użytkowania są pola uprawne oraz place budów.

Niejednokrotnie pojawienie się tego typu pojazdów na ulicach związane jest z naniesieniem błota i ziemi na jezdnię, co w znaczący sposób może wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy innych uczestników ruchu.

23 października przed południem lidzbarscy policjanci jadąc na zgłoszoną interwencję na trasie Babiak - Runowo zauważyli porozrzucaną na jezdni glinę.

Bryły ziemi ciągnęły się na ponad 4 km odcinku drogi. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili zarządcę drogi i do czasu jego przyjazdu zabezpieczyli zanieczyszczony teren.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za zanieczyszczanie drogi, które może powodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienia w ruchu drogowym przewidziana jest kara grzywny do 1.500 złotych, kara nagany jak i nakaz uprzątnięcia drogi.

Policja apeluje do osób, które prowadzą prace polowe czy leśne, a do także kierowców pojazdów ciężarowych o przestrzeganie przepisów prawa.
Informacja KPPPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Oto Polska właśnie #2366589 | 37.248.*.* 3 lis 2017 16:59

  To jest Polska rzeczywistość. Między innymi po tym widać jak nam dużo brakuje do zachodu. Tego typu rzeczy dzieją się właściwie w całej Polsce. Brakuje interwencji policji na takie zachowania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #2358736 | 94.254.*.* 25 paź 2017 12:45

   również zapraszam do miejscowości konity w kierunku wsi czarny kierz. z gospodarstwa p.Pa***ki na całej drodzepełno błota ze asfaltu nie widać

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Adam #2358579 | 94.254.*.* 25 paź 2017 10:39

   Szczególnie zapraszam do wioski Wielochowo pierwsze gospodarstwo od jeziora. Ciągłe bagno, pełno błota na ścieżce green velo, jechać się po niej nie da. Człowiek użytkujący owe gospodarstwo powinnien sprzątać po sobie i krowach, które tamtędy przechodzą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages