Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Bajkowa Warmia Anastazji Fietisowej

2017-10-23 10:01:57 (ost. akt: 2017-10-23 11:47:52)
Anastazja Fietisowa

Anastazja Fietisowa

Autor zdjęcia: Paweł Ulaniuk

Anastazja Fietisowa przyjechała do Lidzbarka Warmińskiego w 2016 r. na zaproszenie Stowarzyszenia "Dom Warmiński". Warmia ją zauroczyła. Artystka malarka znalazła tutaj inspirację do wielu obrazów, które zaprezentowała w lidzbarskim zamku, a teraz obejrzą je także goście Oranżerii Kultury.

Dzisiaj, 23 października o godz. 18:00 w Oranżerii Kultury zostaną zaprezentowane portrety autorstwa Anastazji Fietisowej. Ekspozycja nosi tytuł "Warmińskie spotkania". Wernisaż uświetni minirecital Krystyny Świąteckiej.

To już druga wystawa artystki w Lidzbarku Warmińskim. Pierwszą otwarto 12 października 2017 r. w zamku biskupów warmińskich. Wystawa nosi tytuł "Bajkowa Warmia".

Anastazja Fietisowa pochodzi z Brześcia na Białorusi. Od 2000 r. związała swoje życie z Polską. Wędrując, maluje portrety polskich miast i panoramy.

W 2016 r. na zaproszenie Stowarzyszenia "Dom Warmiński" przybyła na Warmię, krainę z wielowiekową historią, bogatymi tradycjami i niepowtarzalną przyrodą.

W odkrywaniu Warmii pomocą, wsparciem i życzliwością służyli artystce mieszkańcy i lokalni samorządowcy. Podczas rocznej rezydencji artystycznej w Lidzbarku Warmińskim powstały wyjątkowe obrazy, pejzaże ukazujące piękno warmińskich zakątków, wizerunki miast, miasteczek i wsi.

Tę wspaniałą artystyczną dokumentację - malarski portret Warmii podziwiać można w Galerii na poddaszu w Zamku Biskupów w Lidzbarku Warmińskim do 24 lutego 2018 r.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages