Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Pół wieku Straży Pożarnej w Rogóżu

2017-10-17 09:00:00 (ost. akt: 2017-10-17 11:09:35)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

W tym roku minęło równo 50 lat od założenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogóżu. Pół wieku istnienia to doskonała okazja by podsumować to wszystko czego udało się dokonać na przestrzeni tych lat a także kreślić strategię dalszego rozwoju na przyszłość.

Uroczysty jubileusz z tej okazji odbył się 14 października w Rogóżu. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, którą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. Jarosław Prusaczyk.

Następnie poczty sztandarowe oraz sformowany pododdział i zaproszeni goście przemieścili się na plac przy scenie, gdzie odbył się uroczysty apel. Doskonałą oprawę stanowiła orkiestra dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku.

Przybyłych gości przywitał zastępca wójta gminy Lidzbark Warmiński Tomasz Kołodziejczyk. Dokonano również symbolicznego przecięcia wstęgi przed remizą, którą poddano gruntownej modernizacji.

Obecni na uroczystości wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie a zarazem poseł na sejm Jacek Protas oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lidzbarku Warmińskim, starosta powiatu lidzbarskiego Jan Harhaj serdecznie podziękowali strażakom za ich poświęcenie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Słowa uznania skierowali pod adresem samorządowców, którzy na przestrzeni ostatnich lat przyczynili się do rozwoju OSP Rogóż. Na uwagę zasługuje postawa obecnego gospodarza gminy Lidzbark Warmiński Fabiana Andrukajtisa, który w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wyremontował wszystkie remizy strażackie na terenie swojej gminy.

Natomiast komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmiński mł. bryg. Marek Pasławski podkreślił, iż jednostka OSP Rogóż jest jedną z najprężniej działających jednostek OSP na terenie powiatu, bez zastrzeżeń pod względem operacyjnym oraz co ważne z dużą dyspozycyjnością.

Podziękował również za wieloletnią prace z młodzieżową drużyną pożarniczą Elżbiecie Bańka oraz wieloletniemu prezesowi Tadeuszowi Staszewskiemu, za ogromny wkład pracy w rozwój miejscowej jednostki.

Obchody jubileuszu 50–lecia działalności OSP Rogóż były również okazją do przypomnienia historii jednostki a także wręczenia okolicznościowych medali i odznaczeń. Historię jednostki przedstawił jej obecny prezes dh Marcin Będziński.

Straż Pożarna w Rogożu powstała w roku 1967 z inicjatywy mieszkańców wsi. W skład komitetu założycielskiego wchodzili m.in. Druhowie Jan i Piotr Protas, Stanisław Dyro i Bronisław Winckiewicz. Pierwszym prezesem zarządu OSP został wybrany Jan Protas, a naczelnikiem Piotr Protas.
Kpt. Tomasz Gowkielewicz

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Gazety Lidzbarskiej.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages