Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Przed nami Lidzbarskie Dni Papieskie 2017

2017-10-19 11:00:00 (ost. akt: 2017-10-19 10:59:20)

Autor zdjęcia: Monika Talkowska

Już po raz piąty w Lidzbarku Warmińskim odbywają się uroczystości związane z obchodami Dni Papieskich. Tegoroczne uroczystości przebiegną pod hasłem „Idźmy z nadzieją”. Finał zaplanowano na 26 października 2017 w Lidzbarskim Domu Kultury.

Lidzbarskie Dni Papieskie to okazja, aby przypomnieć sobie o przesłaniu, jakie niesie nauka naszego wybitnego rodaka. Tegoroczne uroczystości przebiegną pod hasłem „Idźmy z nadzieją”.

Słowa te pochodzą z listu apostolskiego Jana Pawła II „Novo millennio ineunte”. Są one związane z nauką, jaką papież zawarł w swoich dziełach, a zwłaszcza w dziele „Osoba i czyn”.

Tezy zawarte w tej książce mogą być dobrym impulsem do zadania sobie pytania, czy jestem człowiekiem, który realizuje się w działaniu? Czy jako chrześcijanie możemy potwierdzić, że nasza wiara nie jest jedynie przyzwyczajeniem?

Dni Papieskie to impuls skierowany do naszej społeczności, który wzbudza w niej refleksję i daje możliwość spełnienia się w działaniu. Działania te to nie tylko udział młodzieży w konkursach, to również konkretne czyny osób, wspierających imprezę.

Czasem są to osoby, które anonimowo przeznaczają znaczne sumy na nagrody w konkursach: plastycznym i recytatorskim, czasem są to osoby, które pracują przy imprezie jako wolontariusze, poświęcając swój wolny czas.

Od nas zależy, jakie wartości obecne w nauce Jana Pawła II zrealizujemy w swoim życiu. Czy będziemy nieśli ze sobą nadzieję i dobro, nie tylko poprzez słowa, ale również przez czyny.

W imieniu organizatorów Lidzbarskich Dni Papieskich: Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, Stowarzyszenia „Wspieramy ZSZ LW” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Misia zapraszam na finał Dni Papieskich, który odbędzie się 26 października 2017 w Lidzbarskim Domu Kultury o godzinie 10:00.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Arcybiskup Archidiecezji Warmińskiej Józef Górzyński.
Monika Talkowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PrzedszkoleNiepubliczneMis

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages