Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

10 lat wystarczy, aby wstąpić do Olympii

2017-10-09 18:45:50 (ost. akt: 2017-10-10 09:14:14)

Autor zdjęcia: Materiały klubu

W Lidzbarku Warmińskim rosnącą popularnością cieszą się sztuki walki. Możecie trenować zapasy, karate, capoeira, krav magę, a od niedawna także MMA. Rozmawiamy z Dawidem Czarniawskim, instruktorem MMA z Lidzbarskiego Klubu Sportowego Olympia.

Skąd wziął się pomysł, aby uczyć MMA w Lidzbarku Warmińskim?
- Pomysł siedział mi w głowie już od kilku lat, gdy mieszkałem i pracowałem w Danii i w Niemczech. Cały czas myślałem nad powrotem do naszego miasta i w końcu udało się zrealizować oba pomysły. Potem poznałem Michała Kilika, który już wcześniej prowadził treningi. Wpadliśmy na pomysł, że razem moglibyśmy założyć klub MMA. I tak powstał Lidzbarski Klub Sportowy Olympia.

Czym właściwie jest MMA?
- MMA oznacza Mixed Martial Art, czyli mieszane sztuki walki.Treningi opierają się głównie na nauce technik zaczerpniętych z boksu klasycznego czy boksu tajskiego, gdzie w walce dodatkowo można używać kopnięć, oraz grapplingu, czyli popularnie zwanej walki w parterze.

Jak długo ćwiczysz MMA?
- Trenuję od 10 lat. Mam na swoim koncie kilkanaście walk w kraju i zagranicą.

Co daje nauka tej sztuki walki?
- Główną zaletą jest poprawa wydolności organizmu. Do tego dochodzi znajomość skutecznych techniki samoobrony, oraz samodyscyplina. A same treningi skierowane są nie tylko do mężczyzn, ale także do kobiet i dzieci. Wystarczy ukończyć 10 lat.

Gdzie i kiedy odbywają się treningi?
- Spotykamy się trzy razy w tygodniu. We wtorki i piątki o 17.30, a w środy o godz. 19 w hali sportowej przy ulicy Polnej w Lidzbarku Warmińskim.


Jak wiele osób trenuje w Waszym klubie?
- W tej chwili mamy jedną piętnastoosobową grupę. Ale oczywiście jak już się trochę rozwiniemy planujemy stworzyć dwie lub trzy grupy. No i oczywiście zawodników, którzy będą godnie reprezentować klub i nasze miasto. Z czasem chciałbym jeszcze otworzyć sekcję boksu klasycznego dla dzieci i dorosłych, ale na to trzeba mieć już własną salę no i trochę większe fundusze.

Jak wyglądają Wasze treningi?
- Zaczynamy oczywiście od rozgrzewki. Potem rozciąganie i ćwiczenia ogólnorozwojowe. Spotkania kończymy zazwyczaj prawdziwym, kontaktowym treningiem. Oczywiście nie chodzi tu o walkę i zrobienie krzywdy sparingpartnerowi, ale o zachowanie czujności, siły i pracę nad techniką samego uderzania. Trenujemy w ochraniaczach, więc wszystko jest zupełnie bezpieczne.

Dziękuję za rozmowę.

Więcej o Lidzbarskim Klubie Sportowym Olympia przeczytacie TUTAJCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages