środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Janek Piotrowski już nie zagra

2017-10-11 09:00:00 (ost. akt: 2017-10-11 10:12:32)
Odszedł Jan Piotrowski (1953 – 2017)

Odszedł Jan Piotrowski (1953 – 2017)

Chyba, że po tamtej stronie z kolegami, z którymi się spotka, stworzy nowy zespół. Jego Mama była poetką. Liczne rodzeństwo grało i śpiewało w zespołach muzycznych.

Nic dziwnego, że Jego bratanek, Grzech Piotrowski zalicza się do elity nie tylko krajowych ale i światowych instrumentalistów i kompozytorów.

W ilu lidzbarskich formacjach muzycznych Janek występował, tego nie da się dokładnie przeliczyć. Pewne jest, że grał od czasów szkolnych, także w telewizyjnym Banku Miast Lidzbark Warmiński – Mława w 1975 roku w zespole „Symsar” aż po "Ortalion 80" i ludowy "Furman".

Podziwialiśmy go, gdy z uporem maniaka zakładał kapelę ludową. To on przekonywał ludzi, że warto być ambasadorem kultury ludowej, a piosenki i przyśpiewki warmińskie na zawsze pozostaną w pamięci odbiorców i tych, którzy je śpiewają. Wokalnie i instrumentalnie "Furman" był jedną z lepszych kapel w naszym województwie.

Janek Piotrowski był skarbnicą wiedzy o życiu muzycznym w naszym mieście. Czy wykorzystaliśmy to w kronikach i zapiskach?

Za szybko odszedł. Nie zdążyliśmy spotkać się. Umawialiśmy się na wspomnienia później, gdy będzie chwila oddechu.

Zapamiętamy Janka Piotrowskiego, że grał zawsze i że w lidzbarskiej kulturze był ciągle obecny.

Jolanta Adamczyk, Władysław Strutyński

Jan Piotrowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages