Za nami VI. Lidzbarski Bieg Przełajowy

2017-10-02 12:43:28(ost. akt: 2017-10-02 14:32:29)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Lidzbarczanie tłumnie stawili się w niedzielę 1 października na stadionie miejskim im. Henryka Wobalisa. Łącznie z dziećmi wystartowało 198 biegaczy.
Biegi rozpoczęły się już o godz. 10. Najpierw wystartowały najmłodsze dzieci, które miały do pokonania 300 metrów po bieżni tartanowej. Starsze kategorie, czyli dwa biegi młodzieżowe wystartowały o 10.20 i 10.50. Tym razem odległość wynosiła 1000 metrów i 2000 metrów.

Bieg główny wystartował w samo południe. Na mecie stanęło 57 zawodników. Trasa biegu miała długość ok. 10 km i była bardzo urozmaicona. Nie zabrakło stromych i długich wzniesień, jak te przy cmentarzu wojennym, odcinków leśnych i asfaltowych.

— To był trudny bieg, bo czołówka narzuciła niezłe tempo. Ale o to chodziło. Dzięki temu zrobiłem życiówkę. Biegło się bardzo przyjemnie, bo pogoda była wymarzona — powiedział jeden z uczestniczek biegu.

Pierwszy na metę przybiegł lidzbarczanin Szymon Gwardjak z czasem 32:23. Od samego początku wyszedł na prowadzenie i znacznie oddalił się od biegnącego za nim Rafała Olkowskiego, który bieg ukończył z czasem 34:50. Trzeci był Krystian Sikorski z Bartoszyc z czasem 34:54.

Warto wspomnieć, że Szymon i Rafał zajęli takie same miejsca przed rokiem podczas V biegu przełajowego, choć byli nieco wolniejsi. Pokonanie trasy zajęło im wtedy 38:04:41 i 38:38:51.

Wśród pań najszybsza była zawodniczka Lidzbarskiego Klubu Biegacza Anna Koziełło, której pokonanie trasy zajęło 44:45.

— Podbiegi dały nieźle w kość, ale zbiegi również były ciężkie i trzeba było uważać. Sama impreza była bardzo fajna, super organizacja i pogoda dopisała — powiedziała Anna, która była także Najszybszą Lidzbarczanką.

Druga na mecie z czasem 45:26 była klubowa koleżanka Monika Mazuro, a trzecia Paulina Sadowska 45:49.

Organizatorami zawodów byli: OSiR, urząd miasta, LUKS Warmia- Sekcja Lekkoatletyczna, IX Pułk Rozpoznawczy i Klub Biegacza Lidzbark Warmiński.